شاید شنیده باشید که می‌گویند پا‌ها، قلب دوم انسان هستند. اینجاست که اهمیت مراقبت از پا‌ها مشخص می‌شود. چرا که پا‌ های ترک خورده و خشک، با هر قدم راه رفتن، درد شدیدی را ایجاد کرده و باعث می‌شوند که فرد از ادامه پیاده روی خودداری کند.

ترک پا مشکلی رایج در پاشنه پا‌ست که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. ترک خوردگی دردناک پاشنه پا، ناشی از خشکی بیش از حد و ترک‌های ریز موجود در پاشنه پا است که در صورت عدم درمان به ترک‌های درشت و عمیقی تبدیل می‌شوند.

پاشنه پا وزن بدن را در هر بار ‌ایستادن تحمل می‌کند. به همین دلیل اگر رطوبت مناسبی نداشته باشد، باعث ایجاد ترک پا می‌شود. ترک‌های پوستی پا، معمولا با استفاده از انواع کرم ترک پادرمان شده و خیلی سریع ترمیم می‌شوند.

علت ترک پا چیست؟

پوست مانند سد دفاعی محکمی است که از بدن در برابر عفونت و آلودگی‌ها محافظت می‌کند. البته اگر آسیب دیده باشد، نمی‌تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. ترک پا در اثر فشار وزن بدن و خشکی بیش از حد پا‌ها بروز پیدا می‌کند. در برخی موارد نیز در اثر حساسیت ایجاد می‌شود. مثلا بسیاری از افراد در صورت تماس با موکت حین راه رفتن دچار ترک پا و خشکی بیش از حد می‌شوند. به طور کلی دلایل بروز ترک پا شامل موارد زیر هستند:

  • ایستادن‌های طولانی مدت

یکی از دلایلی که باعث تشدید ترک‌های پا می‌شود، ‌ایستادن‌های طولانی مدت و بدون وقفه است. ‌ایستادن روی پا‌ها خصوصا روی سطوح سخت، فشار وارده بر کف پا‌ها را افزایش داده و منجر به اصطکاک می‌شود. این شرایط منجر به بروز ترک‌ های پا و خشکی بیش از حد آن‌ها می‌شود. در صورت عدم درمان ترک پا‌ها، این روند باعث درد شدید حین راه رفتن و ‌ایستادن شده و به طور کلی زندگی عادی فرد را مختل می‌کند. به همین دلیل اگر شغلی دارید که مجبورید ساعت‌ها بایستید حتما از کفش‌های طبی استفاده کنید تا فشار وارده بر کف پا‌ها را کاهش دهید.

  • پابرهنه راه رفتن

یکی دیگر از دلایل ایجاد ترک‌ پاها، پا برهنه راه رفتن است. چه در خانه و چه بیرون از آن، باید حین راه رفتن کفش یا دمپایی مناسبی بپوشید. پا برهنه راه رفتن، باعث تجمع آلودگی و میکروب در کف پا‌ها شده و خطر بروز ترک پا را افزایش می‌دهد. البته پوشیدن کفش‌ های نامناسب نیز به نوبه خود می‌تواند باعث ایجاد ترک ‌های عمیق پا شود.

  • پیری پوست

با افزایش سن، پوست شما هم پیر می‌شود. به همین دلیل افراد سالخورده، پوستی خشک و ضخیم دارند. با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کم شده و سریع‌تر زبر و پوسته پوسته می‌شود. البته تولید چربی در پوست نیز با از دست رفتن رطوبت کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل در این سنین ترک‌های پا نیز افزایش پیدا می‌کنند.

  • عدم رعایت بهداشت

یکی دیگر از دلایل بروز ترک پا، بهداشت ضعیف است. دقیقا مانند پوست صورت، پوست کف پا نیز در معرض آلودگی، گرد و غبار و مواد شیمیایی زیادی قرار دارد. به همین دلیل باید از پا‌های خود نیز مانند صورتمان مراقبت کنیم. در واقع با شستن روزانه پا‌ها، باید آلودگی و گرد و غبار را از بین برده و پوست کف پا را با استفاده از انواع کرم پا، رطوبت‌رسانی کنیم.

  • پوست خشک

داشتن پوست خشک، شایع‌ترین دلیل بروز ترک ‌های پا است. خصوصا در فصل سرما این خشکی بیشتر می‌شود. وقتی رطوبت هوا کم است، پوست به شدت خشک و شکننده می‌شود. علاوه براین در پوست اطراف پاشنه پا، تعداد کمی غدد عرقی وجود دارند. به همین دلیل خاصیت ارتجاعی پوست در این نواحی بسیار کم است. نداشتن خاصیت ارتجاعی و عدم رطوبت هر دو باعث می‌شوند که ترک ‌های پوستی شدت پیدا کنند.

  • چاقی

چاقی یکی دیگر از علل ایجاد ترک ‌های پا است. همانطور که گفتیم فشار بیش از حد روی پا‌ها باعث خشکی بیش از حد پوست پا و نهایتا ایجاد ترک‌ های پا می‌شود.

  • ابتلا به بیماری‌های خاص

ابتلا به برخی از بیماری‌ها باعث خشکی پوست و ترک پا می‌شود. البته کمبود ویتامین‌ها نیز به نوبه خود منجر به بروز ترک‌ های کف پا می‌شوند. بیماری ‌های پوستی مانند پسوریازیس، اگزما و همچنین مشکلات هورمونی مانند پرکاری یا کم کاری تیروئید می‌توانند ترک‌ پاها را ایجاد کنند. البته دیابت نیز یکی از دلایل اصلی بروز ترک‌ های پا است.

  • دوش گرفتن طولانی با آب گرم

دوش گرفتن طولانی مدت خصوصا با آب گرم باعث تبخیر رطوبت پوست شده و منجر به ترک پاشنه و پا می‌شود. بنابراین بهتر است که زمان استحمام خود را کاهش دهید.

  • ژنتیک

از نظر ژنتیکی، بسیاری از افراد مستعد ابتلا به پوست زبر، پوسته پوسته شده و خشک هستند. این افراد معمولا پوست‌های پینه بسته‌ای دارند که احتمال بروز ترک پا در آن‌ها بیشتر است.

کرم برای ترک پا چی خوبه؟

اگر شما هم جز افرادی هستید که دچار ترک پا و مشکلات ناشی از آن هستید، قبل از هر چیز باید بهترین کرم ترک پا را پیدا کنید تا بتوانید از شر ترک ‌های پا‌هایتان خلاص شوید. در حال حاضر به علت تنوع زیاد محصولات، کرم‌ های ترک پا مختلفی در بازار وجود دارند که باید بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. یکی از این کرم‌ های رفع ترک پا، کرم پا گارنیر است. با یک دوره مصرف، تاثیر استفاده از این محصول و درمان ترک پا را خواهید دید.

انواع کرم پا کدامند؟

در حال حاضر انواع کرم پا به صورت جامد، نیمه جامد، کرمی، روغنی وجود دارند که هر کدام می‌توانند ترک ‌های پا را درمان کنند. فرقی نمی‌کند که از کدام نوع کرم رفع ترک پا استفاده می‌کنید، فقط مراقب باشید که در انتخاب بهترین کرم ترک پا ایرانی، کیفیت را فدای مقدار و قیمت کرم ترک پا نکنید. سعی کنید که محصولی را انتخاب کنید که کیفیت مناسب و برند معتبری داشته باشد.

کرم برای رفع پینه پا

کرم ترک پا گارنیر حجم ۱۰۰ میل، مناسب پوست های آسیب دیده پا است و مشکلات ترک و پوسته پوسته شدن پا ها را برطرف می‌کند. این کرم با آبرسانی به پوست های آسیب دیده پا آن را ترمیم می‌کند. در فصل های سرد زمستان که خشکی پاها بیش از حد است، این کرم با دارا بودن مواد مرطوب کننده از پوست پا مراقبت می‌کند و آنها را بازسازی می‌کند.


بهترین کرم برای خشکی کف پا

بهترین کرم به منظور رفع خشکی و ترک پا‌ها، کرمی است که با چند بار استفاده شرایط ظاهری پا‌ها را بهبود ببخشد. یعنی ترک‌ های پوستی را برطرف کرده و باعث آبرسانی و رطوبت پا‌ها شود. صرف نظر از ایرانی و یا خارجی بودن کرم ترک پا، کرمی را انتخاب کنید که ترکیبات مناسبی داشته و از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

طرز استفاده از کرم ترک پا

برای تاثیر هر چه بیشتر کرم پا، ابتدا پا‌های خود را با آب ولرم و صابون بشویید. سپس به طور کامل خشک کنید یا اجازه دهید که به آرامی خشک شود. بعد از این مرحله مقداری از کرم ترک پا را بین دستان خود مالیده و پا‌ها را به طور کامل با کرم ماساژ دهید. ابتدا کف پا‌ و سپس روی پا را ماساژ دهید. بعد از اینکه کرم به خوبی جذب شد، جوراب بپوشید. البته هنگام شب می‌توانید پا‌های‌ خود را در کیسه فریزر کنید و سپس جوراب بپوشید. در کمال تعجب می‌بینید که هنگام صبح پا‌هایتان طراوت و شادابی خاصی خواهد داشت.

درمان سریع ترک پا با بهترین کرم ترک پا گارنیر

در حال حاضر انواع مختلفی از کرم ترک پا در بازار موجود است که به منظور انتخاب بهترین آن‌ها باید به ترکیبات کرم و برند آن دقت کنید. سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که حاوی موم عسل، عصاره حنا، عصاره نعنا، اوسرین و… باشد. وجود هر کدام از این مواد در کرم، باعث درمان سریع ترک پا خواهد شد. کرم پا گارنیر ، یکی از این محصولات است موجود خارجی در بازار هست.