پیگیری سفارش

پیگیری سفارشات

Pdf کد رهگیری مرسوله پست پیشتاز یک روز بعد از ارسال در کانال واتساپ و کانل تلگرام  نشر خواهد شد

لطفا در گروه واتساپ عضو شوید

https://whatsapp.com/channel/0029VaidDpw60eBhS7hLnB0d

آرشیو کد رهگیری در کانال تلگرام

https://t.me/Afra_market_com

یکی از سوالات همیشگی که از ما پرسیده می‌شه این هست که “بسته من کی میرسه؟” و یا “چجوری سفارشم رو پیگیری کنم؟”
در این مطلب توضیحات مختصر و مفیدی خدمت شما عزیزان ارائه میدیم و امیدواریم دوستان جواب سوالاتشون رو دریافت کنن.

– چقدر طول میکشه تا سفارش من ارسال بشه؟

تمامی سفارشات نهایتا ظرف مدت 48 ساعت پردازش، بسته بندی و تحویل اداره پست می‌شن. البته سعی ما بر این هست که تا سفارشات رو ظرف مدت 24 ساعت تحویل پست بدیم اما خب بعضی مواقع به دلیل حجم بالای سفارشات قادر به بسته بندی تمامی سفارشات در طول 24 ساعت نیستیم برای همین نیاز به زمان بیشتر داریم. همه سفارشات رو با پست پیشتاز ارسال می‌کنیم.

– چقدر طول میکشه تا سفارش به دستم برسه؟

زمان تحویل سفارش کاملا بستگی به اداره پست داره. بعد از تحویل بسته های شما به اداره پست، بین 2 تا 4 روز معمولا طول میکشه تا پست بسته ها رو به گیرنده برسونه.
سفارش عزیزانی که تهران تشریف دارن زودتر به دستشون میرسه معمولا بین 2 تا 3 روز کاری (غیر تعطیل) و عزیزان ساکن سایر شهرها بین 3 تا 4 روز کاری. همونطور که گفتیم زمان دقیق نمیشه تعیین کرد و این زمانی که گفته شد حدودی هست ممکنه زودتر یا دیرتر هم بشه. خلاصه کلام زمان تحویل بسته های ارسالی از اختیار فروشگاه ما خارج هست و  بستگی به اداره پست داره با این حال ما خودمون رو موظف می‌دونیم تا زمان تحویل بسته به دست شما، پیگیر وضعیت اون باشیم.

– چجوری بسته ام رو پیگیری کنم؟

پس از تحویل سفارش به اداره پست، کدهای رهگیری 24 رقمی پستی از طریق پیامک برای شما ارسال میشن. همچنین کد رهگیری هر سفارش در حساب کاربری در قسمت سفارشات، درج شده. بعد از دریافت کد رهگیری وارد سامانه رهگیری مرسولات پستی به آدرس  www.tracking.post.ir شده و مطابق تصویر زیر، کد 24 رقمی رو در کادر وارد کنین:


با زدن روی علامت ذره‌بین وضعیت مرسوله به شما نمایش داده می شه. وضعیت مرسوله تنها در صورتی در سامانه به روز میشه که بسته شما به اولین مرکز مبادله پستی در مرکز استان شما رسیده باشه. بنابراین اگر برای چندین روز تغییری در وضعیت بسته مشاهده نکردین، نگران نباشین چون بدین معنیه که بسته شما همچنان در راه مرکز پستی استان مقصد هست. توجه داشته باشین بسته های شما ممکنه از چندین مرکز پستی عبور کنن تا به دست شما عزیزان برسن.
درصورتی که آخرین وضعیت مرسوله نوشته شده باشه که “مرسوله جهت توزیع تحویل نامه رسان شده است” بدین معنیه که بسته شما دست مامور پست هست و همون روز برای تحویل به آدرس داده شده مراجعه میکنه.

لطفا در مورد سامانه نکات زیر رو مد نظر داشته باشین:

  • بعضی مواقع ممکنه سامانه به شما بدون هیچ پیام خطایی چیزی نشون نده. این مشکل از سامانه است و معمولا ظرف چند ساعت برطرف میشه.
  • در هنگامی که ترافیک بسته های ارسالی پست خیلی زیاد باشه (مثل اواخر هرسال در اسفند ماه و نزدیک نوروز) ممکنه سامانه با تاخیر به روز رسانی بشه. در این حد که ممکنه حتی بسته به دست شما برسه اما در سامانه فقط درج شده باشه که بسته ارسال شده. البته این مشکل غیر از چند هفته پایانی سال به ندرت پیش میاد.
  • ممکنه در سامانه درج شده باشه که “مرسوله تحویل گیرنده گردیده است”  اما در عمل بسته به دست شما نرسیده باشه. در اینجا 2 احتمال مطرحه: اول اینکه بسته تحویل نگهبان مجتمع، سایر اعضای خانواده، همکار یا واحد همسایه شده باشه و شما خبر نداشته باشین. در مورد احتمال دوم قبلش این توضیح رو باید بهتون بدم که مامورین پست موظف هستن که بسته های مرتبط با خودشون رو تا زمان معینی به دست گیرنده برسونن در غیر این صورت توسط اداره جریمه میشن. برای اجتناب از جریمه شدن، وضعیت بسته رو تحویل شده میزنن درحالی که هنوز بسته رو تحویل ندادن. البته در این مواقع هم مامور پست ظرف یکی دو روز به شما بسته رو میرسونه نهایتا. این مورد هم کم پیش میاد.

– اگر مامور پست بیاد و من نباشم چی میشه؟

مامور پست دو دفعه در دو روز متوالی به آدرس گیرنده مراجعه میکنه و اگر هر دو بار کسی نباشه که بسته رو تحویل بگیره، بسته در اداره پست محل، قسمت باجه معطله برای چند روز نگهداری میشه. در این مدت میتونین از طریق سامانه و با پرداخت تعرفه پستی درخواست ارسال مجدد مرسوله به آدرس رو بدین یا اینکه حضوری به اداره پست مراجعه و بسته رو دریافت کنین. در صورتی که در این بازه بسته رو تحویل نگیرین، برگشت میخوره به ما. در این مواقع با پشتیبان در چت سایت یا تلگرام در تماس باشین تا بسته دوباره برای شما ارسال بشه البته در این شرایط هزینه ارسال مجددا از شما دریافت میشه.

کلیک کنید 👇👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/HLgFsS3Fa2M0DzH5tha7RV

کد رهگیری مرسوله پست پیشتاز هر روز در گروه واتساپ قرار داده خواهد شد

کانال تلگرام

https://t.me/Afra_market_com