قوانین و مقررات

قوانین و مقررات افرا مارکت
تاریخ بروز رسانی:2 تیر 1401

 

فروشگاه افرا مارکت تلاش می کند تا شما خرید موفق و رضایت بخشی داشته باشید. رضایت از خرید برای تیم ما بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل است فروشگاه افرا مارکت از مشاوران دلسوز و آموزش دیده استفاده می کند تا شما خرید مطمئن و نتیجه بخشی را داشته باشید.

رضایت 100 درصدی برای هیچ فروشگاهی امکان پذیر نیست و قوانین و مقررات شفاف به فروشگاه و شما کمک می کند تا در قالب اصولی مشخص شده که در پایین این صفحه ذکر شده است توافقی را داشته باشیم.

 

ثبت نام و خرید در فروشگاه افرا مارکت به منزله پذیرش قوانین و مقررات ما است.

 

1- ثبت سفارش:
سفارشات خود را می توانید به دو طریق در سایت ثبت کنید. می توانید سفارشات را از طریق سایت ثبت کنید و هم میتوانید از مشاورین کمک بگیرید تا سفارش را برای شما (بصورت کارت به کارت) در سایت ثبت کنند. مطمن شوید سفارش شما حتما در سایت ثبت گردد تا قابل پیگیری باشد و مراحل سفارش از طریق پیامک به شما اطلاع داده شود. پیشنهاد می کنیم سفارشات خود را خودتان در سایت ثبت کنید . همچنین نحوه پرداخت وجه به دو صورت آنلاین و کارت به کارت است که در کاربر مطابق نیاز خود می تواند در مرحله آخر انتخاب کند.

 

2- ارسال سفارش:
افرا مارکت متعهد است سفارش شما را در اولین روز کاری بعد از سفارش تحویل مراکز پستی دهد تا سریعتر به مقصد برسد. تاخیر در ارسال سفارشات توسط مراکز پستی در اختیار فروشگاه نیست و هیچ مسئولیتی را متوجه فروشگاه نمی کند. دقت کنید که فروشگاه در شهر مرزی است و احتمال تاخیر توسط اداره پست وجود دارد.

 

4- تاریخ انقضای محصول؟
فروشگاه افرا مارکت در جهت اعتماد بیشتر برای اغلب محصولات تاریخ انقضا در صفحه محصول ذکر کرده است ولی برخی از برندها مانند اوردینری، اوجی ایکس و …  تاریخ انقضای مشخص و قابل بررسی نیست که این موضوع در صفحات برند این محصولات ذکر شده است که فروشگاه در این خصوص مسئولیتی ندارد و اطلاع رسانی کرده است.

تاریخ انقضای محصولات برندهای خارجی به 3 روش متفاوت انجام می گیرد.
1- از روی بچ کد قابل مشاهده و بررسی است.

2- قابل بررسی نیست و صرفا باید به فروشگاه معتبر اعتماد کرد.

3- تاریخ انقضا روی محصول زده می شود.5- پلمپ نبودن برخی محصولات؟
برخی از برندهای خارجی برخلاف محصولات داخل کشور ایران به پلمپ بودن محصولاتشان اهمیت نمی دهند. برخی از برندها بسته بندی شیک و پلمپ صحیح دارند ولی برخی از برندها محصولات را در بسته های 6 عددی پلمپ می کنند و بصورت تکی پلمپ نیستند. بسیاری از مشتریان داخل ایران از پلمپ نبودن محصولات شاکی هستند و احساس می کنند محصول فیک است در حالی که پلمپ بودن یا نبودن به سیاست کاری شرکت تولید کننده محصول بر می گردد.

 

6- مرجوعی سفارش و استرداد وجه
مجموعه افرا مارکت در تلاش است مشتری خرید رضایت بخشی را داشته باشد و تمام تلاش و سعی همکاران در جهت رضایت مشتری است. با این حال برخی از سفارشات به دلایلی مرجوع شوند و فروشگاه متعهد است مطابق آیین نامه کسب و کار الکترونیکی اقدام کند،

توجه داشته باشید که مطابق قوانین محصولات حوزه ارایشی و بهداشتی که از پلمپ خارج شوند یا استفاده شوند قابل مرجوعی نیستند. همچنین محصولات برقی به دلیل عدم وجود نمایندگی رسمی در ایران فاقد گارانتی هستند و مرجوعی آن ها قابل پذیرش نیست.