خشکی - پوست ، چربی کافی تولید نمی کند و بدون استفاده از مرطوب کننده احساس خشکی ، همراه با سفیدی و پوسته پوسته شدن روی پوست می کند. احساس سفت، پوسته پوسته شدن و به راحتی تحریک می شود. از آنجایی که جوش ها به دلیل چربی ایجاد می شوند، پوست خشک کمتر مستعد آکنه است.

چرب - حتی پس از شستن صورت، در عرض یک ساعت پوستی براق خواهید داشت و اگر پوست را لمس کنید، می توانید آن را احساس کنید. پوست چرب باعث ایجاد جوش و در نقاط مختلف برای افراد مختلف از جمله نواحی پشت و سینه می شود.

حساس - پوست حساس به محرک های خارجی مانند گرد و غبار، دود و آلاینده ها با قرمزی یا بثورات بیش از حد واکنش نشان می دهد. پوست حساس همچنین ممکن است هنگام استفاده از بسیاری از محصولات باعث احساس سوزش شود.

معمولی - احتمالاً کمترین نوع پوست! این نوع پوست فقط مقدار مناسبی چربی تولید می کند و معمولاً پوست خیلی چرب یا خشک نیست. جوش ها نادر هستند و این نوع پوست می تواند هر محصولی را بدون هیچ واکنشی تحمل کند.

ترکیبی - برخی از قسمت های پوست شما چرب و برخی دیگر ممکن است به دلیل غدد چربی فعال در برخی قسمت ها و غیر فعال در برخی دیگر خشک باشند. به عنوان مثال ممکن است گونه های شما خشک باشد اما پیشانی شما ممکن است چرب باشد. این شایع ترین نوع پوست است.

دهیدراته شده - این نوع پوست فاقد آب است و ممکن است احساس سفت و خشکی داشته باشد. به انگور در مقابل کشمش فکر کنید.

در حال حاضر، یکی از رایج ترین تصورات غلط مردم این است که پوست خشک و کم آب به همین معنی است. بسیاری از افراد از داشتن پوست چرب و خشک شکایت دارند؟ یعنی ترکیبی دارن؟ خیر، مردم شکایت دارند که پوستشان چرب و خشک است. چه طور ممکنه؟ چگونه می توان پوست را به طور همزمان چرب و خشک کرد؟

در واقع منظور مردم این است که پوست آنها پوست چرب و کم آب است. دهیدراته به معنای "کمبود آب" نیست، اما خشک به "کمبود روغن" اشاره دارد.

بنابراین اگر پوست شما چرب است و هنوز احساس سفت و خشکی می کنید، به این معنی است که پوست شما رطوبت و آب در پوست ندارد. این ممکن است به دلیل یک سد پوستی نشتی که به آب اجازه تبخیر شدن می دهد رخ دهد. پوست را کدر می کند و ممکن است پوست مرده، مواد شیمیایی ناشی از آرایش یا سایر آلاینده ها را به دام بیاندازد و ممکن است باعث آسیب به پوست شود و باعث تحریک و آلرژی شود.

 سرشار از چربی‌های سالم و ویتامین‌ها را برای مبارزه با آلاینده‌ها و کار بر روی بهبود سد پوستی مصرف کنید. پوست خود را بیش از حد تمیز یا لایه برداری نکنید و از محصولات شیمیایی خشن استفاده نکنید. در عوض، از محصولات گیاهی و طبیعی آیورودا برای پوست خود استفاده کنید و سعی کنید از مکمل های اسید هیالورونیک استفاده کنید که خاصیت حفظ آب خوبی دارد.

بنابراین نوع پوست خود را مشخص کنید و از محصولات مخصوص آن استفاده کنید تا آن را سالم نگه دارید و درخشش جوانی را حفظ کنید.