روش های افزایش شادابی پوست خسته و کدر

برای افزایش شادابی پوست خسته و کدر توصیه می شود موارد زیر را رعایت نمایید:

پوست را از آلودگی ها پاکسازی کنید

از آنجایی که مسدود شدن منافذ پوست موجب خستگی و کدری پوست می شود، بنابراین برای رفع خستگی و احیا پوست، ابتدا لازم است آلودگی و مواد آرایشی را از منافذ پوست پاک نمایید. برای این منظور بهتر است از شوینده ها و پاک کننده های مخصوص پوست خود استفاده کنید و از استفاده از مواد صابونی که باعث تحریک، قرمزی و پوسته پوسته شدن پوست می شوند خودداری نمایید.

– از شستشوی پوست با آب داغ اجتناب کنید

برای شستشوی پوست هیچ گاه از آب بسیار داغ استفاده نکنید؛ زیرا آب داغ چربی طبیعی پوست را از بین می برد و موجب خشکی و تحریک پوست می شود. از سوی دیگر آب داغ باعث گشاد شدن عروق سطحی پوست می شود و می تواند باعث قرمزی پوست نیز شود. بنابراین برای حفظ سلامت پوست، از آب ولرم برای پاکسازی آن استفاده کنید. همچنین برای حفظ رطوبت پوست، از پاک کننده های حاوی روغن آرگان، شی باتر یا روغن بادام استفاده نمایید.

– پوست را به صورت مداوم لایه برداری کنید

لایه برداری منظم پوست یکی از رموز شادابی و درخشندگی پوست است. با تجمع سلول های مرده، پوست ظاهری کدر، خشک و پوسته پوسته پیدا می کند و حتی ممکن است منافذ آن نیز مسدود گردد. این در حالی است که لایه برداری منظم پوست می تواند به بازسازی سلول های جدید و جذب بهتر محصولات مرطوب کننده کمک کند و با رفع خطوط ریز پوست، موجب زیبایی و درخشندگی بیشتر پوست شود. از سوی دیگر لایه برداری پوست، از طریق بهبود گردش خون، به افزایش کلاژن سازی و در نتیجه جلوگیری از پیری زودرس پوست کمک می کند. بنابراین توصیه می شود که لایه برداری پوست را با دو مرتبه در هفته آغاز نمایید و در صورت نیاز میزان آن را بیشتر کنید.

– در روتین پوستی از سرم مناسب استفاده کنید

برای رهایی از خستگی پوست، بهتر است در روتین پوستی خود از سرم های پوستی با غلظت بالا استفاده کنید. این سرم ها علاوه بر روشن تر کردن پوست، با حفظ رطوبت پوست موجب کاهش علائم پیری نیز می شوند. دلیل این مسئله آن است که خشکی و چین چروک، به پوست ظاهری خسته و کدر می دهد. از آنجایی که سرم ها خاصیت جذب بالایی دارند، از آن ها می توانید روزانه یک تا دو مرتبه پس از پاکسازی پوست و همچنین پیش از کرم های پوستی استفاده نمایید. سرم های حاوی ویتامین C، نیاسین آمید و سایر ترکیبات با اثر آنتی اکسیدانی نیز بسیار کمک کننده هستند؛ زیرا از پوست در برابر عوامل مخرب محیطی و رادیکال های آزاد محافظت می کنند و به مرور زمان موجب رفع ظاهر خسته پوست می شوند

– به طور هفتگی از ماسک صورت استفاده کنید

یکی از راه های درمان خستگی و احیا پوست این است که به صورت هفتگی از ماسک های صورت حاوی آنتی اکسیدان، هیالورونیک اسید، شی باتر و یا ماسک هایی با خاصیت روشن کنندگی استفاده کنید.

– استفاده از رطوبت رسان را فراموش نکنید

برای رفع خشکی پوست، حتما به صورت روزانه از محصولات رطوبت رسان استفاده کنید. استفاده مداوم از مرطوب کننده های حاوی سرامید می تواند با ایجاد سد دفاعی، پوست را ترمیم و بازسازی نماید. همچنین مرطوب کننده های حاوی هیالورونیک اسید و یا گلیسیرین می توانند آب را به داخل اپیدرم پوست بکشاند تا پوست حجیم تر به نظر برسد.

– از رتینوئیدها برای پوست استفاده کنید

رتینوئیدها از مشتقات ویتامین A هستند و می تواند به بهبود فرآیند کلاژن سازی کمک کنند. رتینوئیدها همچنین با لایه برداری سلول های مرده پوست موجب جایگزینی سلول های جدید بر روی سطح پوست و در نهایت بازگرداندن درخشش طبیعی به پوست پوست می شوند. برای این منظور می توانید هفته ای دو مرتبه از محصولات حاوی رتینوئید برای درمان پوست خود استفاده کنید.

– روزانه از محصولات ضد آفتاب استفاده کنید

برای رفع خستگی پوست می توانید روزانه از محصولات ضد آفتاب استفاده نمایید. استفاده از ضد آفتاب به جلوگیری از آسیب های ناشی از اشعه ماورا بنفش نظیر تغییر رنگ شدن پوست، کاهش لکه های قهوه ای ناشی از پیری و کدری پوست کمک می کند.

در نهایت باید بگوییم که پوست خسته و کدر از کم آبی بدن، انتخاب یک سبک زندگی نادرست و نداشتن یک روتین مراقبت از پوست درست و صحیح ناشی. می شود. بنابراین برای رفع خستگی و درخشش پوست می توانید با انجام مواردی همچون لایه برداری پوست، مرطوب کردن پوست، استفاده از سرم مرطوب کننده، ماسک صورت و استفاده از یک محصول رتینوئیدی پوستی شاداب، درخشان و سالم داشته باشید