هیدروژن پراکسید یک سفید کننده طبیعی است که باکتری های داخل دهان را از بین می برد و در میان ترکیبات مختلف خمیر دندان، از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است. برای سفید کردن دندان با هیدروژن پراکسید، می توانید محلول 1.5% یا 3% غلظت این ماده را از داروخانه ها تهیه کنید و پیش از مسواک زدن دهان خود را با آن بشویید. توجه داشته باشید که استفاده از غلظت بالاتر این ماده عوارض خاص خود را دارد و می تواند منجر به حساسیت دندان و لثه گردد.

– روغن کشی دندان

روغن گردانی دهان یا روغن کشی دندان، روشی سنتی برای بهبود بهداشت دهان و از بین بردن سموم بدن است که در هند ابداع شده است. در این روش برای از بین بردن باکتری های ایجاد کننده جرم و زردی دندان ها لازم است روغن را در دهان بچرخانید. روغن نارگیل با داشتن طمع مناسب معمولا برای این کار استفاده می شود و همزمان فواید بسیار دیگری نیز برای بدن دارد. این روغن همچنین حاوی لوریک اسید است که قابلیت فراوانی در کاهش التهاب و باکتری دهان دارد.

استرپتوکوک موتانس یکی از شایع ترین باکتری های موجود در دهان است که موجب ایجاد جرم و التهاب لثه می شود. بر اساس نتایج یک تحقیق علمی، روغن کشی روزانه دندان با روغن نارگیل، تاثیر بسزایی در از بین بردن این باکتری دارد. این روش معمولا پس از دو هفته نتایج خود را نشان می دهد و تقریبا می تواند با یک شوینده دهان آنتی میکروب برابری کند.