حفظ رطوبت و چربی مفید مو

یکی از مهمترین فواید این دسته از شامپوها آنست که علیرغم شویندگی کامل مو، چربی مفید و ضروری موها را از بین نمی برند و با حفظ رطوبت طبیعی مو، از ایجاد خشکی و وزی مو جلوگیری می کنند؛ به همین دلیل از این شامپو ها می توان به صورت روزانه استفاده نمود.

کاهش حساسیت های پوستی

سولفات به عنوان یک ماده شیمیایی قوی می تواند پوست سر را دچار خشکی و التهابات پوستی کند و در نتیجه موجب خارش سر بشود. این در صورتی است که شامپوی بدون سولفات بدون آنکه دارای چنین عوارض جانبی ای باشد، موها را کاملا تمیز می کند و در عین حال خارش و تحریکات پوست سر را کاهش می دهد.

تثبیت رنگ مو

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که موهای خود را رنگ می کنند، باید بدانید که سولفات موجود در شامپو اثرات نامطلوبی بر روی رنگ مو می گذارد و موهای رنگ شده را کدر، قرمز و خشک می کند. در مقابل، استفاده از شامپوی بدون سولفات برای موهای رنگ شده توصیه می شود؛ زیرا این محصولات ماندگاری رنگ موها را افزایش می دهند و فاقد اثرات زیان آور شامپوهای دارای سولفات هستند.

کاهش شوره سر

همانطور که می دانید یکی از علل ایجاد شوره سر، خشکی پوست سر است. بنابراین شامپوهای فاقد سولفات به دلیل بهره مندی از ترکیباتی ملایم موجب خشکی مو و پوست سر نمی شوند و رطوبت و چربی مفید موها و پوست سر را از بین نمی برند؛ در نتیجه شوره سر و پوسته پوسته شدن پوست سر را کاهش می دهند.

در پایان باید یادآور شویم که دلیل توصیه های فراوانی که برای استفاده از شامپوهای بدون سولفات وجود دارد آن است که این شامپوها فاقد ماده شیمیایی «سولفات» اما حاوی ترکیبات ملایمی هستند که چربی و رطوبت مفید مو و پوست سر را از بین نمی برند و موجب خشکی سر و مو نمی شوند.

علاوه بر آن استفاده از این شامپوها موجب ایجاد خارش، التهاب و حساسیت در سر نمی شوند. به همین اگر پوست و موی حساسی دارید یا موهای فر، وز و خشکی دارید و یا موهای خود را دکلره و یا رنگ کرده اید بهتر است حتما از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید تا هم از خشکی بیش از حد و وزی مو و شوره سر خلاص شوید و هم رنگ موهایتان ثابت و ماندگار بماند. همواره در نظر داشته باشید که باید از مقدار مناسبی شامپو استفاده کنید و به خوبی آن را بر روی سر ماساژ دهید تا کف کند و موها را کاملا تمیز کند.