درمان با بخار صورت یک گام عالی برای باز کردن منافذ پوست، تمیز کردن آنها و از بین بردن سموم از پوست است. در عین حال، این یک درمان پوست کاملاً مقرون به صرفه است که می توانید آن را در خانه انجام دهید. از روشی که باعث می‌شود پوست شما شاداب و زیبا به نظر برسد را دوست خواهید داشت. همه اینها برای صفر دلار؟ یک دختر بیشتر از این چه می تواند بخواهد؟ این مراحل آسان برای درمان بخار صورت خود را بررسی کنید و دقیقاً منظور من را متوجه خواهید شد. اجازه دهید من می دانم که چگونه کار می کند برای شما.


1

آب جوش

یک قابلمه آب را روی اجاق بگذارید تا بجوشد. اگر با آب گرم شروع کنید، مدت زمان کمتری طول خواهد کشید. برای مفید کردن صورت خود به بخار آب نیازی ندارید. فقط چند اینچ آب عالی است، اما باید از یک قابلمه بزرگ استفاده کنید تا فضای بخار بیشتری داشته باشید، که به شما امکان می دهد تمام صورت خود را در یک زمان درمان کنید. در حالی که منتظرید تا آب بجوشد، مطمئن شوید که دست های تمیز و یک حوله بزرگ در نزدیکی خود دارید.


2

موارد اضافی را اضافه کنید

همانطور که آب به جوش می آید، می توانید مواد اضافی اضافه کنید که فوایدی را که بخارپز کردن به صورت شما ارائه می دهد، افزایش می دهد. از اسانس گل رز برای جوانسازی پوست خود یا روغن درخت چای برای ضدعفونی و درمان آکنه استفاده کنید. شمعدانی برای پوست های خشک عالی است، در حالی که بید و اسطوخودوس برای تقویت پوست صورت شما عالی هستند. مریم گلی و نعناع گزینه های اصلی شما برای پاکسازی پوست و تمیز و درخشان کردن آن هستند. روغن های مورد علاقه خود را با هم مخلوط کرده و با هم تطبیق دهید تا از مزایای آن بهره مند شوید و در عین حال بوی خوشبویی را برای درمان بخار ایجاد کنید.


3

بی حرکت بمان

برای استفاده حداکثری از بخار درمانی، بهتر است حدود 10 تا 15 دقیقه روی آب بایستید یا تا زمانی که بخار از بین برود و آب شروع به خنک شدن کند. برای جلوگیری از خستگی و تسلیم شدن قبل از اینکه کارتان تمام شود، کمی موسیقی آرامش بخش پخش کنید.4

صورت خود را بشویید

پس از اتمام بخارپز، صورت خود را با آب ولرم یا خنک بشویید. این به بستن منافذ کمک می کند و از ورود سموم، باکتری ها و میکروب ها و ایجاد لک جلوگیری می کند. می توانید این کار را با پاشیدن آب روی صورت خود با دستان خود یا با کشیدن یک پارچه شستشو به آرامی روی صورت خود برای چند دقیقه انجام دهید.


5

مرطوب کنید

بهترین زمان برای مرطوب کردن پوست زمانی است که هنوز کمی مرطوب است. بنابراین، پس از اتمام درمان بخار صورت، از یک کرم صورت مناسب استفاده کنید تا رطوبت را مسدود کند و پوست شما را نرم و جوان نگه دارد. این بدان معناست که لوسیونی را انتخاب کنید که برای پوست صورت و همچنین نوع پوست خاص شما، چه چرب، چه خشک یا معمولی طراحی شده باشد.