ظاهر شدن چین و چروک ها با افزایش سن به وجود می آید، اما هنوز هم می توانند آزاردهنده باشند. چین و چروک ها و خطوط ریز به عنوان یک پیامد طبیعی پیری ظاهر می شوند، فرآیندی که با از بین رفتن انعطاف و استحکام پوست تسریع می شود.


اگرچه پیری اجتناب‌ناپذیر است، اما پیشرفت‌های زیبایی این امکان را فراهم کرده است که شروع چین و چروک و سایر علائم پیری را بدون توسل به اقدامات شدیدی مانند جراحی پلاستیک به تأخیر بیندازیم. درمان های چین و چروک که نیازی به سوزن یا جراحی ندارند، گزینه ای عالی برای هر کسی است که به دنبال بهبود ظاهر و عزت نفس خود بدون خطر است.


1

درمان های غیر تهاجمی چگونه کار می کنند؟


خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست ناشی از وجود دو پروتئین به نام‌های کلاژن و الاستین است که توسط درمان‌های غیرتهاجمی کاهش چین و چروک تحریک می‌شوند.


فناوری های مختلفی از جمله لیزر، اولتراسوند و فرکانس رادیویی برای گرم کردن پوست و تحریک تولید کلاژن و الاستین در این روش ها استفاده می شود. اثر نهایی پوستی جوان تر و درخشان تر با علائم پیری کمتر است.

2

مزایای درمان های غیر تهاجمی

مزایای درمان های غیر تهاجمی چین و چروک نسبت به جراحی های زیبایی تهاجمی بسیار زیاد است که عبارتند از:


حداقل زمان توقف: درمان‌های غیرتهاجمی معمولاً نسبت به روش‌های مزاحم خود مانند لیفت صورت، زمان بهبودی کوتاه‌تر و بازگشت سریع‌تری به زندگی عادی دارند.

بدون اسکار: حداقل تهاجمی بدون جای زخم روش‌های کم تهاجمی، مانند روش‌هایی که توسط درمان‌های غیرتهاجمی ارائه می‌شوند، هیچ جای زخم یا برشی باقی نمی‌گذارند و ظاهر اصلی پوست شما را حفظ می‌کنند.

ایمن و موثر: این درمان‌ها تحت آزمایش‌های گسترده قرار گرفته‌اند و نتایج نشان می‌دهد که هم بی‌خطر بوده و هم در به حداقل رساندن ظاهر خطوط و چین و چروک‌ها مؤثر هستند.

سریع و آسان: اکثر درمان‌های غیرتهاجمی ممکن است در عرض یک ساعت تکمیل شوند، که آنها را به انتخابی عالی برای افرادی که برنامه‌های پرتحرک دارند تبدیل می‌کند.

اثربخشی که ماندگار است: اثرات مثبت درمان های غیرتهاجمی چین و چروک بسته به روش مورد استفاده و بیمار می تواند از چند ماه تا یک سال باقی بماند.


3

در طول پروسه چه چیزی باید انتظار داشت

در حین انجام یک درمان غیرتهاجمی چین و چروک، انتظار یک روند آسان و سریع را داشته باشید. یک لوسیون بی حس کننده قبل از درمان به پوست تزریق می شود تا هر گونه درد را به حداقل برساند. سپس از دستگاه لیزر، اولتراسوند یا فرکانس رادیویی برای انجام درمان استفاده می شود. نیازی به استراحت نیست و این روش فقط 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. قرمزی یا تورم خفیف ممکن است، اما اغلب در عرض چند ساعت از بین می رود.


4

انواع مختلف درمان های غیر تهاجمی کاهش چین و چروک

به منظور کاهش دید چین و چروک و خطوط ریز، می توانید یکی از بسیاری از درمان های غیرتهاجمی موجود را امتحان کنید، مانند:


لایه برداری پوست با لیزر: با لیزر پوست، لایه بیرونی پوست با استفاده از پرتو لیزر برداشته می شود و بدن را وادار به تولید کلاژن و الاستین بیشتری می کند. بافت و رنگ پوست بهبود می یابد و خطوط و چین و چروک ها به لطف این درمان کاهش می یابد.

تزریق بوتاکس: تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) به طور گسترده ای به عنوان یک روش غیر تهاجمی برای کاهش ظاهر چین و چروک با شل کردن عضلات مسئول تشکیل آنها استفاده می شود. چین و چروک های پویا مانند خطوط پنجه کلاغی و خطوط پیشانی را می توان به طور موثر با تزریق بوتاکس درمان کرد.

میکرودرم ابریژن: میکرودرم ابریژن یک روش غیرجراحی لایه برداری است که خارجی ترین لایه پوست مرده را از بین می برد و باعث تشکیل سلول های جدید و سالم پوست می شود. بافت و رنگ پوست بهبود می یابد و خطوط و چین و چروک ها به لطف این درمان کاهش می یابد.

درمان‌های فرکانس رادیویی : این درمان‌ها شامل اعمال جریان فرکانس رادیویی به پوست به منظور گرم شدن پوست و در نتیجه تحریک بدن برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر است. بافت و رنگ پوست بهبود می یابد و خطوط و چین و چروک ها به لطف این درمان کاهش می یابد.

درمان های اولتراسوند: به منظور افزایش تشکیل کلاژن و الاستین، برخی از پزشکان از امواج صوتی با فرکانس بالا برای نفوذ به پوست در طول درمان های اولتراسوند استفاده می کنند. بافت و رنگ پوست بهبود می یابد و خطوط و چین و چروک ها به لطف این درمان کاهش می یابد.

در نتیجه، درمان‌های غیرتهاجمی چین و چروک وجود دارد که می‌تواند ظاهر و عزت نفس شما را بدون ایجاد آسیبی بهبود بخشد. اگر می خواهید از شر خطوط ریز و چین و چروک خلاص شوید اما نمی خواهید زیر چاقو بروید، این روش های غیر تهاجمی یک جایگزین عالی هستند. از آنجایی که چندین گزینه برای مراقبت وجود دارد، می‌توانید یکی را انتخاب کنید که برای شما سازگارتر است.


قبل از تصمیم گیری در مورد درمان غیرتهاجمی کاهش چین و چروک، توصیه می شود با یک شرکت آرایشی آموزش دیده مانند NAGE یا یک متخصص صحبت کنید تا بهترین روش را پیدا کنید. اگر به خوبی از پوست خود مراقبت کنید، می توانید برای سال های زیادی جوان و زیبا به نظر برسید