می‌دانید که شب دیروقت باعث می‌شود روز بعد احساس خستگی و تنبلی کنید، اما گاهی اوقات خسته‌اید و نمی‌توانید دلیل آن را بفهمید. بسیاری از چیزهای کوچک یواشکی وجود دارند که می توانند در خواب عالی اختلال ایجاد کنند. هنگامی که متوجه شدید این مقصران چه هستند، می توانید اقداماتی را برای دور زدن آنها انجام دهید. نمی دانید چه چیزی شما را خسته می کند؟ در اینجا چند تهدید رایج برای خواب خوب که بسیاری از زنان از آنها شکایت دارند، آورده شده است. شاید یکی از آنها باعث مشکلات شما شده است.

1

شاید شما افسرده هستید

اگر افسردگی دارید، ممکن است به خوبی از این واقعیت آگاه باشید. از طرف دیگر، شاید شما فقط فکر می کنید که از کار افتاده اید و آن را می گذرانید. در هر صورت، افسرده بودن می تواند باعث خستگی در طول روز شود. وقتی در زباله ها احساس ناراحتی می کنید، بدنتان هورمون های استرس بیشتری تولید می کند که مانع خواب مناسب می شوند. با پزشک یا درمانگر خود در مورد چگونگی کاهش آن صحبت کنید تا بتوانید بهتر بخوابید و روزهای خود را کاملاً بیدار بگذرانید.


2

شما در رژیم غذایی خود مواد مغذی کافی دریافت نمی کنید

آیا فست فود زیاد می خورید یا بیرون می آورید؟ ممکن است از کمبود مواد مغذی رنج ببرید که باعث خستگی شما می شود. بدن شما برای تنظیم چرخه خواب و ارتقای هوشیاری به مقادیر کافی از چندین ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد. که شامل منیزیم و آهن می شود. غذاهای رستورانی به دلیل سالم بودن بسیار معروف نیستند، بنابراین با پختن بیشتر در خانه، سستی خود را غلبه کنید. دانه ها، میوه ها، سبزیجات و گوشت بدون چربی باید شما را به جایی که باید باشید برسانند.


3

کم آبی شما را خسته می کند

درست مانند بدن شما برای بیدار ماندن به غذاهای خاصی نیاز دارد، به مقدار کافی مایعات نیز نیاز دارد. کم آبی بدن باعث می شود بدن شما سخت تر کار کند، که باعث می شود احساس تهی شدن و فرسودگی کنید. شروع به حمل یک بطری آب با خود کنید و اغلب نوشیدنی بخورید تا بدن خود را به خوبی هیدراته و هوشیار نگه دارید.


4

حیوان خانگی شما با شما می خوابد

گاهی اوقات خوب است که با سگ یا گربه خود حلقه بزنید، اما اجازه دادن به آنها در تمام طول شب با شما ممکن است دلیل خواب آلودگی شما در طول روز باشد. حیوان خانگی شما احتمالاً در طول خواب حرکت می کند و حتی اگر همیشه از خواب بیدار نمی شوید، شما را آزار می دهد. ممکن است خشن به نظر برسد، اما بیرون انداختن فیدو یا فلافبال از رختخواب ممکن است راهی برای احساس بیداری بیشتر در طول روز باشد.


5

شما اضافه وزن یا چاق هستید

حمل بیش از حد وزن اضافی باعث انواع مشکلات سلامتی می شود و اختلالات خواب تنها یکی از آنهاست. تحقیقات نشان می دهد که برخی ترکیبات موجود در چربی بدن باعث خواب آلودگی می شود و در میانه روز احساس خستگی و بی حالی می کنید. کاهش مقداری وزن به طور کلی باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید، از جمله به شما کمک می کند بیشتر بیدار شوید.