فسانه ها و افسانه های بسیاری از همسران پیر در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا وجود دارد، آیا وقت آن نرسیده است که حقیقت را یاد بگیریم؟ این آفت های کوچک وحشتناک فصل زمستان چیست؟ همه زنان آگاه به سلامت در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا چه چیزی باید بدانند؟


1

آنتی بیوتیک ها موثر نخواهند بود

زمانی که دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا می شوید و برای خود متاسف هستید، باید به یاد داشته باشید که آنتی بیوتیک ها کارساز نیستند. از سفر به پزشکان صرفه جویی کنید زیرا آنها دارو را برای شما تجویز نمی کنند زیرا علائم سرماخوردگی و آنفولانزا معمولاً در عرض چند روز بدون درمان خود به خود برطرف می شوند. به جای آن داروهای بدون نسخه مانند ضد احتقان ها و مسکن ها را انتخاب کنید. پروفسور جان آکسفورد، ویروس شناس از کوئین مری، دانشگاه لندن، می گوید اگر به تسکین نیاز دارید، به دنبال یک محصول ترکیبی باشید که حاوی مسکن و ضد احتقان باشد تا علائم را تسکین دهد.


2

آیا تب گرسنگی

بله همه ما این ضرب المثل را شنیده‌ایم که می‌گویند: «سرماخوردگی را بخور، تب را از گرسنگی بگیر»، اما گرسنگی دادن به خودتان هرگز ایده خوبی نیست. در حالی که خوب نیستید، به خوردن یک رژیم غذایی متعادل و سالم با تمرکز بر میوه و سبزیجات ادامه دهید. همچنین مطمئن شوید که آب و مایعات زیادی بنوشید تا از کم آبی بدن جلوگیری کنید.


3

شما هنوز هم می توانید ببوسید <3

خبر خوب! در صورت سرماخوردگی یا سرماخوردگی، می توانید باز هم شریک زندگی خود را ببوسید. در واقع برای ویروس از بزاق بسیار دشوار است زیرا مخاط نگهدارنده بیماری از طریق سیستم تنفسی عبور می کند. اگر شما یا همسرتان سرفه شدید شدیدی دارید، ممکن است متوجه شوید که مقداری مخاط به بزاق راه پیدا کرده است، در غیر این صورت با بوسیدن سرما نخواهید خورد.


4

ویتامین C از آنفولانزا جلوگیری نمی کند

مهم است که اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی میوه و سبزیجات را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل می خورید، با این حال خوردن صدها پرتقال و آب پرتقال آب پرتقال از شما در برابر این بیماری محافظت نمی کند. در مطالعه ای که روی 30 کارآزمایی با 11 هزار نفر انجام شد، ثابت شد که تأثیر بسیار کمی دارد.


5

سرد بودن باعث سرماخوردگی نمی شود

این یکی از نکاتی است که باید در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا بدانید. سرد بودن و سرماخوردگی یک افسانه است. بیرون رفتن در زمستان بدون کت و گذراندن بعدازظهر خود با لرز، احتمال سرماخوردگی شما را بیشتر از زمانی که گرم و دنج هستید، می کند. ممکن است به دلیل این همه لرز دچار کمردرد شوید، اما سرماخوردگی برای شما تضمین نمی شود. اگر در هیچ هوایی که دارای میکروب های سرد است تنفس نکنید، سرما نخواهید خورد.