سناریوی اول: شما سالم غذا می خورید و به طور منظم ورزش می کنید. سناریوی دوم: شما ورزش می کنید اما مطمئن نیستید که به اندازه کافی انجام می دهید یا خیر. سناریوی سوم: شما ورزش نمی کنید اما مراقب وزن خود هستید و فکر می کنید سالم هستید. در تمام این سناریوها، اگر می دانستید چقدر تناسب دارید، به شما کمک می کند. پس چگونه آن را حل می کنید؟


1

شاخص توده بدن

یک راه خوب برای اندازه گیری سطح تناسب اندام این است که با پیدا کردن دقیق BMI یا شاخص توده بدنی خود شروع کنید. شما می توانید BMI خود را با معادله ای محاسبه کنید که قد شما را در مقایسه با وزن شما محاسبه می کند. اگرچه نمی تواند دقیقاً سطح شخصی تناسب اندام شما را مشخص کند، اما می تواند به شما ایده ای در مورد سلامت کلی شما بدهد و می تواند یک نقطه شروع عالی برای تنظیم یک برنامه ورزشی مناسب باشد. smartbmicalculator.com


2

ترکیب بدنی

ترکیب بدن توسط بسیاری از کارشناسان به عنوان روشی واقعی تر برای سنجش سطح تناسب اندام تلقی می شود. این فرآیندی است که در زیر آب انجام می شود و به کسی امکان می دهد میزان نسبت چربی به عضله را در بدن شما محاسبه کند تا نتیجه ای تقریباً 100٪ دقیق داشته باشد. اگر از اطلاعات ارائه شده توسط یک بررسی ساده BMI راضی نیستید، بررسی ترکیب بدن ممکن است برای شما مناسب باشد.


3

استحکام - قدرت

دلیلی وجود دارد که تست فشار آزمایی شده هنوز جزء اصلی فرآیند آموزش نظامی است - زیرا می تواند یک نشانه فوری و ساده از سطح آمادگی کلی شما را به شما ارائه دهد. انجام حرکات فشاری هم روی بالاتنه و هم قسمت مرکزی بدن شما کار می‌کند و دو قسمت از مهم‌ترین قسمت‌های بدن شما را به طور همزمان آزمایش می‌کند. اساساً، هرچه بیشتر بتوانید فشارهای فشاری انجام دهید، سطح آمادگی جسمانی شما بالاتر خواهد بود


4

قدرت هسته

آزمایش قدرت مرکزی بدن شما یک عنصر مهم برای سنجش تناسب اندام کلی است، و هیچ چیز بهتر از پلانک برای آزمایش قدرت مرکزی وجود ندارد! این یکی از ترسناک ترین تمرینات است، اما مدت زمانی که می توانید پلانک داشته باشید ارتباط مستقیمی با قدرت شکم و قدرت کمر شما دارد، که منطقه اصلی برای تعیین میزان تناسب اندام و سلامت بدن شما به معنای وسیع تر است. . شما باید تلاش کنید تا مدت زمانی را که می توانید در حالت پلانک بمانید طولانی کنید.


5

تحمل

استقامت، قدرت ادامه دادن زمانی که در حال مبارزه هستید، یک عامل کلیدی در افزایش سطح تناسب اندام شما است. یک تمرین عالی برای تجزیه و تحلیل تناسب اندام اولیه شما این است که یک استپ نیمکتی را به مدت شش دقیقه کامل بالا و پایین انجام دهید. سپس به شما یک هدف پایه می دهد که بر اساس آن می توانید استقامت خود را بهبود بخشید و بر اساس امتیاز بالا و بهترین های شخصی خود بسازید!