دانستن نکاتی برای جلوگیری از خونریزی بینی در زمستان در صورتی که برای شما مشکل ساز است، مهم است. به چند دلیل خونریزی بینی در زمستان بیشتر اتفاق می افتد. هوا هم در فضای باز و هم در خانه های ما خشک تر است. اسپری بینی در فصل زمستان بیشتر استفاده می شود که خشک کننده نیز می باشد. اینها چند نکته برای کمک به جلوگیری از خونریزی بینی در زمستان است.


1

رطوبت را دوباره به هوا اضافه کنید

وقتی گرما شروع می شود، هوای داخل خانه شما خشک می شود. خانه شما رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد. اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای اضافه کردن رطوبت به خانه خود انجام دهید، که یکی از بهترین نکات برای جلوگیری از خونریزی بینی در زمستان است. می‌توانید یک مرطوب‌کننده را راه‌اندازی کنید یا به روش قدیمی، با جوشاندن یک ظرف آب در پشت اجاق، رطوبت را به خانه خود اضافه کنید. مرطوب کننده موثرتر است اما هر دو روش کار می کنند


.2

به آرامی دمیدن

دمیدن شدید بینی می تواند باعث خونریزی بینی شود. سعی کنید به آرامی دمیدن را به خاطر بسپارید. در واقع، هر کاری که با کمی زور انجام دهید می تواند باعث خونریزی بینی شود. برخی از نمونه ها بلند کردن یک ورزش سنگین یا بسیار شدید است. اگر خونریزی بینی برای شما مشکل ساز است، خوب است این محرک ها را در نظر داشته باشید.


3

بینی خود را مرطوب نگه دارید

اگر در زمستان دچار خونریزی بینی می شوید، اکثر اوقات بینی شما خشک می شود. علاوه بر بازگرداندن رطوبت به هوا، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا رطوبت را مستقیماً به بینی خود اضافه کنید. می توانید محصولی مانند ژل بینی AYR را داخل بینی خود بمالید. AYR محصولی است که مخصوصا به منظور کمک به مرطوب کردن مجاری بینی شما طراحی شده است. البته قبل از ایجاد هر گونه تغییر در داروهای خود باید از پزشک خود سوال کنید.


4

از روسری استفاده کنید

برای جلوگیری از خونریزی بینی هر زمان که به بیرون از منزل می روید از روسری استفاده کنید. روش کار به این صورت است که روسری را دور بینی و دهان خود می پیچید و از خود در برابر هوای سرد و خشن محافظت می کنید. به این ترتیب شما فقط در هوایی استنشاق می کنید که با عبور از روسری گرم شده است. این نکته در صورت استفاده مداوم کمک می کند. اگر آسم دارید، این ترفند می تواند مشکلات مربوط به آن را نیز کاهش دهد.


5

مراقب رژیم غذایی خود باشید

باور کنید یا نه، چیزی که می خورید می تواند بر خونریزی بینی یا نبودن شما تأثیر بگذارد. غذاهای تند مقصر اصلی خونریزی بینی ناشی از رژیم غذایی هستند. این منطقی است؛ اگر چیزی بخورید که به قدری تند است که بینی شما را دچار ریزش می کند، ممکن است باعث خونریزی بینی نیز شود. این امر به ویژه اگر قبلاً خونریزی بینی داشته اید صادق است. این می تواند باعث شود مکان هایی که بینی شما در حال بهبود است دوباره باز شود.