بسیاری از سموم محیطی وجود دارند که برای پوست شما مضر هستند، بنابراین بهتر است کمی بیشتر در مورد آنها بدانید. به این ترتیب، دانش لازم برای مقابله با عوارض جانبی منفی را دارید و پوست خود را دوست‌داشتنی و شاداب نگه می‌دارید. هیچ راه تضمینی برای جلوگیری از سموم محیطی که برای پوست شما مضر هستند وجود ندارد، حتی اگر در خانه خود سوراخ شده و هرگز آن را ترک نکنید، بنابراین محافظت دقیق و یک روال مراقبت از پوست سالم بهترین ابزار موجود در زرادخانه شما هستند.


      ‌ ‌                   1

دیوکسین ها

شاید یکی از ترسناک ترین سموم محیطی که برای پوست شما مضر است، دیوکسین ها باشند. به گفته کارشناسان، آنها نتیجه مواد شیمیایی آزاد شده در طی تکنیک های احتراق هستند. آنها می توانند باعث بثورات پوستی و تغییر رنگ روی پوست شوند، اما همچنین می توانند منجر به یک بیماری پوستی بسیار جدی شود که باعث ضایعات می شود. دیوکسین ها همچنین با ایجاد موهای زائد در بدن مرتبط هستند.


      ‌ ‌                   2

کلر

برای اکثر افراد، فرو رفتن در استخر مشکلی ایجاد نمی کند، اما برخی از افراد به کلر حساس هستند و ممکن است پس از قرار گرفتن در معرض از پوست دچار سوزش شوند. با این حال، قرار گرفتن در معرض کلر در مقادیر زیاد می تواند باعث مشکلات شدیدتری شود. به احتمال زیاد شنا کردن کاملاً خوب است، اما اگر بعد از حوله کشیدن متوجه مشکلی شدید، گزینه های خود را با پزشک خود در میان بگذارید.


      ‌ ‌                   3

آفت کش ها

واقعاً هیچ راه دوری از آفت کش ها وجود ندارد. دوری کامل از آنها برای شما سخت خواهد بود. اگرچه آنها معمولاً برای افراد عادی مشکلی ایجاد نمی کنند، اما می توانند از طریق پوست جذب شوند. این بدان معناست که آنها خطر تحریک پوست، عفونت و سایر مسائل را به همراه دارند. با این حال، آفت‌کش‌ها می‌توانند وارد خون شما نیز شوند که می‌تواند باعث مشکلات سلامتی دیگری شود. سعی کنید تا حد امکان از آفت کش ها اجتناب کنید، اما خودتان را با آن دیوانه نکنید.


      ‌ ‌                   4

حلال ها

به گفته کتابخانه ملی پزشکی، حلال ها معمولاً محصولاتی هستند که برای حل کردن مواد دیگر استفاده می شوند. به عنوان مثال می توان به رنگ، مایعات خشکشویی، خنک کننده ها، پاک کننده ناخن، محصولات مراقبت از خودرو و رقیق کننده ها و پاک کننده های رنگ اشاره کرد. مقدار کمی از قرار گرفتن در معرض گاه و بیگاه به طور چشمگیری به شما آسیب نمی رساند، اما قرار گرفتن در معرض مداوم یا مکرر می تواند منجر به درماتیت، واکنش های آلرژی پوستی، بی رنگ شدن و آکنه هالوژن شود.


      ‌ ‌                   5

گازوئیل

هنگام استنشاق بنزین ممکن است مشکلاتی ایجاد کند، بنابراین هنگام پر کردن باک احتیاط کنید. با این حال، قرار گرفتن پوست در معرض بنزین نیز می تواند اثرات بدی داشته باشد. اگر روی پوست شما وارد شود، ممکن است دچار سوختگی یا سوزش پوست شوید. قرار گرفتن بنزین در چشم می تواند آسیب دائمی ایجاد کند. خلاصه داستان - وقتی در اطراف بنزین هستید احتیاط کنید.