اگر پیگیری کرده باشید، احتمالاً متوجه خواهید شد که جوش های شما از نوعی الگو پیروی می کنند. این نشان می دهد که سلامت شما در ظاهر پوست شما نقش دارد. اکثر دختران به نوعی مشکل پوستی دارند که باید با آن مقابله کنند، اما مقابله با جوش‌ها بسیار سخت است. اگر می‌خواهید به آنچه که باعث بروز جوش‌های شما می‌شود، برسید، این راهنمای مفید باید به شما کمک کند. هنگامی که متوجه شدید، می توانید اقدامات لازم را برای انجام کاری در مورد آن انجام دهید.

                       1

آکنه پیشانی می تواند به معنای هضم ضعیف باشد

سیستم گوارشی شما مسئول کمک به بدن شما برای جذب ویتامین ها و مواد معدنی است که برای شفاف و درخشان نگه داشتن پوست شما نیاز دارد. هنگامی که هضم شما ضعیف می شود، می تواند خود را به شکل آکنه روی پیشانی شما نشان دهد. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که نوشابه و غذاهای ناسالم را کاهش دهید و مصرف آب خود را افزایش دهید. نوشیدن چای سبز نیز می تواند کمک کند زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است.


                       2

در صورت داشتن آکنه روی گونه، ریه های شما ممکن است مقصر باشند

اگر تمرین نقشه برداری صورت را دنبال کنید، خواهید دید که گونه های بالایی شما به ریه های شما متصل است. اگر آنها به درستی کار نمی کنند، ممکن است خود را با یک بریدگی در منطقه پیدا کنید. همراه با آن، گونه های بالایی شما اغلب به باکتری ها و سایر مواد زائد از روبالشی و تلفن همراه آلوده می شوند، بنابراین علاوه بر تغذیه سالم و اجتناب از سیگار، آنها را اغلب بشویید.


                     3

برآمدگی در گونه های پایینی شما می تواند به دلیل بهداشت نامناسب دندان باشد

وقتی لثه‌های شما از نوعی مشکل رنج می‌برند، می‌تواند در جوش‌های زیر گونه‌تان ظاهر شود. کارشناسان می گویند که دو بار مسواک زدن در روز، نخ دندان کشیدن روزانه و محدود کردن مصرف نوشیدنی های شیرین واقعا می تواند کمک کننده باشد


                      4

اختلال عملکرد کبد ممکن است باعث آکنه در ناحیه T شما شود

منطقه T شما ناحیه ای است که از مرکز پیشانی و بینی و روی گونه های شما امتداد می یابد و یک "T" را تشکیل می دهد. روی صورت تو. زمانی که کبد شما به درستی کار نمی کند، ممکن است در آن ناحیه دچار آکنه شوید. از پزشک خود بخواهید همه چیز را بررسی کند و مصرف الکل خود را محدود کند تا به رفع مشکل کمک کند.


                    5

عادات غذایی نامناسب باعث ایجاد جوش در چانه می شود

از آنجایی که چانه شما مستقیماً به دستگاه گوارش شما متصل است، یک رژیم غذایی نامناسب می تواند منجر به آکنه در آنجا شود. به طور خاص، آکنه چانه اغلب می تواند به خاطر غذاهای لبنی و غذاهای چرب مقصر باشد. این دو مورد را کاهش دهید و می توانید ببینید که آکنه چانه بهتر و بهتر می شود تا زمانی که به طور کامل از بین برود.