این یک بحث زیبایی و بهداشتی است که از زمانی که هر یک از ما به یاد داریم ادامه دارد: دستمال مرطوب در مقابل شستشوی صورت . در هر دو طرف بحث، افرادی را خواهید یافت که متعهد به انجام آن از یک راه و تنها یک راه هستند، اما در نهایت، تنها افرادی که احتمالاً باید برای پاسخ قطعی در مورد این موضوع به آنها گوش دهید، حرفه ای ها هستند. با در نظر گرفتن همه چیز، در اینجا مواردی وجود دارد که متخصصان پوست از ما می خواهند هنگام فکر کردن به دستمال مرطوب صورت در مقابل شستشوی صورت در نظر بگیریم .

                             1  

بهترین کار نیست

اولین چیزی که باید بدانید این است که از نظر علمی، دستمال مرطوب همیشه بهترین کار را برای تمیز کردن پوست شما انجام نمی دهد. دستمال‌ها مطمئناً از شر اکثر قابل رویت آرایش، کثیفی و شن از روی صورت شما خلاص می‌شوند، اما به دلیل ماهیت غیرقابل نفوذ پاک کردنی که برای استفاده از آن‌ها انجام می‌شود، همیشه بقایایی باقی می‌ماند.

                             2

پاک کردن

دستمال‌ها قطعاً کار خود را از نظر خلاص شدن از شر محصول قابل مشاهده و کثیفی روی صورت شما انجام می‌دهند، اما کاری که آن‌ها نیز انجام می‌دهند این است که فیلم یا بقایای خود را در جای خود باقی می‌گذارند. بهترین مارک ها دارای کیفیت مرطوب کنندگی هستند که به داخل پوست نفوذ می کند، اما دستمال مرطوب های بی کیفیت ممکن است باعث ایجاد احساس چسبندگی یا چسبندگی در پوست شما شود. این باقی مانده به نوبه خود می تواند میکروب های بیشتری را جذب کند. ایده آل نیست!

                             3

نا برابر

درست مانند سایر محصولات زیبایی، تمام دستمال مرطوب های صورت یکسان ساخته نمی شوند! مارک های عالی و سپس مارک های بی کیفیت وجود دارد و این شما هستید که تصمیم می گیرید چقدر حاضرید برای مراقبت از پوست و رژیم زیبایی روزانه خود هزینه کنید. کسانی از شما که دارای پوست مستعد آکنه و چرب هستند با استفاده از دستمال مرطوب بهتر از آنهایی که انواع پوست خشک دارند کار می کنند، بنابراین مهم است که در مورد کیفیت انتخابی و نوع خاص پوست خود بدانید.

                             4

بدون مقایسه

در نهایت، متخصصان پوست در سراسر جهان توافق خواهند کرد که در حالی که دستمال مرطوب صورت می تواند افزودنی خوبی باشد، اما نباید جایگزین کاملی برای شستشوی صورت قدیمی با پاک کننده، آب و مرطوب کننده باشد. آنها برای زمانی که در حال حرکت هستید، یا کمپینگ هستید، یا ورزش می کنید خوب هستند، اما هیچ مقایسه ای با شستشوی مناسب صورت به طور منظم وجود ندارد!