گلگون آن نیست و در عوض، یک نسخه خشک، کسل‌کننده و خسته است که با احساس بقیه ما مطابقت دارد. سبک زندگی پرمشغله و کار سخت و تعهدات خانوادگی باعث شده است که ما فرصتی برای شستن پوست خود نداشته باشیم، چه رسد به مراقبت از آن.


عوامل محیطی، آلودگی و سموم ناشی از سبک زندگی مدرن، همراه با انتخاب بد غذایی، کمبود غذاهای کامل، غذاهای ناسالم، شراب و آب بسیار کم، همراه با دوز خوب نور خورشید، برای ایجاد پوست هر فرد کافی است. شما پیرتر از آنچه هستید به نظر می رسید


با این حال، مواد زیادی وجود دارد که می‌توانید در انبارتان پیدا کنید تا با هم مخلوط کنید تا ماسک‌های خانگی فوق‌العاده و جوان‌کننده‌ای بسازید که پوست شما را به حالت درخشان و سالم‌تری باز می‌گرداند که حتی بهتر از شکوه قبلی‌اش است.


ماسک لایه بردار طبیعی صورت

این ماسک صورت برای پمپ کردن پوست مملو از آنتی اکسیدان ها و پاکسازی پوست های قدیمی، کدر و پوسته پوسته شده، پوست شما را محافظت، ترمیم و درخشان می کند.

با هم مخلوط کنید:

1 قاشق چایخوری عسل

1 قاشق چایخوری ماست

1 قاشق چایخوری

توت له شده 1 قاشق غذاخوری

پاپایا، آناناس و کیوی - له شده

روی پوست تازه شسته شده و مرطوب در یک لایه سخاوتمندانه بمالید و بیش از 10 دقیقه بگذارید بماند. محرک‌های طبیعی و آنزیم‌ها یک ضربه قوی دارند و به عنوان یک لایه بردار شیمیایی طبیعی عمل می‌کنند. امولسیون کنید، خوب بشویید و بلافاصله بعد از آن مرطوب کنید.


ماسک صورت پوست چرب

دو عدد سفیده تخم‌مرغ – با هم زدن به دانه‌های سفت

نصف یک لیموترش تازه یا چند قاشق غذاخوری آب لیمو

درست قبل از اینکه ماسک را بمالید، آب لیمو را به‌سرعت با سفیده‌های تخم‌مرغ مخلوط کنید تا جدا شود. کاسه خیلی طولانی است بعد از شستن صورت خود وارد یک حمام گرم خوب شوید. اجازه دهید بخار جادویی خود را انجام دهد و شروع به باز کردن منافذ خود کنید. ماسک را به مقدار زیاد روی صورت و گردن بمالید.


این ماسک به پوست‌های چرب زنگ بیداری می‌دهد و به پاکسازی تجمع چربی اضافی کمک می‌کند. اگر ماسک برای مدت طولانی روی آن بماند، مواد پاک کننده طبیعی موجود در لیمو می توانند باعث خشکی پوست شما شوند، بنابراین بیش از 10 دقیقه آن را نگذارید. و مطمئن شوید که بعد از آن به خوبی مرطوب می شوید.


ماسک صورت آبرسان آووکادو

نصف آووکادوی رسیده را له کنید و اضافه کنید:

1 قاشق غذاخوری خامه غلیظ

1 قاشق غذاخوری عسل

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا روغن بادام یا حتی می توانید از روغن زیتون استفاده کنید

1 قاشق چایخوری مایونز یا ماست

1 زرده تخم مرغ (اختیاری)

این ماسک بسیار مغذی است و اگر می‌خواهید آن را غنی‌تر کنید، فقط سطح روغنی را که با آووکادو مخلوط می‌کنید تنظیم کنید. حتی می توانید 1 قاشق چایخوری روغن آووکادو را به همه چیز اضافه کنید.


می توانید این ماسک را تا نیم ساعت روی پوست بگذارید و بعد از شستن آن را تمیز و مرطوب کنید.


آسیب آفتاب - ماسک صورت جوان کننده - بدون شستشو

روغن‌های زیر را با هم مخلوط کنید:

مقدار مساوی روغن هسته هویج، روغن زیتون، روغن خولان دریایی، روغن گردو و روغن آووکادو – حدود یک قاشق غذاخوری از هر کدام.


2 قاشق غذاخوری روغن گل رز، روغن کالوفیلوم یا تامانو و روغن نارگیل را به آن اضافه کنید.


پوست آسیب دیده یا بالغ از نور خورشید شدیداً به روغن‌هایی نیاز دارد که سرشار از اسیدهای چرب و ویژگی‌های بازسازی‌کننده باشند. خواص سفت کننده موجود در روغن های ضد پیری مانند روغن هویج و گردو، پایه ای غنی را فراهم می کند که باعث ترمیم و بازسازی پوست خسته و پیر می شود.


این ترکیب روغن‌ها را در یک بطری نگه دارید و آن را روی گردن، صورت، ناحیه سینه، بازوها و دست‌ها – هر جا که لازم است – دو بار در روز بمالید. می توان آن را زیر کرم های روز و شب استفاده کرد و به پوست خیس می شود و نیازی به آبکشی 

ندارد.