هنگامی که صحبت از جستجوی گوگل می شود، پرکننده های لب چیزی است که در صدر لیست مواردی است که بیشترین جستجو را انجام می دهند. چرا؟ زیرا آنها روشی نسبتاً غیر تهاجمی برای حجیم کردن لب‌ها و ایجاد لب‌های پر و شاداب هستند. داستان های ترسناک درمان های زیبایی را شنیده اید که همه چیز اشتباه بوده است، بنابراین شاید برای امتحان پرکننده های لب کمی عصبی باشید. خوشبختانه، آنها راه درازی را پیموده اند، اما هنوز هم ارزش دارد که بدانید قبل از اینکه زیر چاقو یا سوزن در این مورد بروید، با چه چیزی روبرو هستید.

                              1

فیلر لب از چه چیزی ساخته شده است؟

بسیاری از جدیدترین و بهترین فیلرهای لب در واقع اسید هیالورونیک هستند، چیزی که احتمالاً در لیست مواد تشکیل دهنده برخی از محصولات زیبایی خود دیده اید. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن شما یافت می شود و این توانایی را دارد که تا 1000 برابر وزن خود را در آب نگه دارد و برای پر کردن پوست شما ایده آل است. برخلاف فیلرهای سیلیکونی گذشته، احتمال واکنش کمتری با اسید هیالورونیک به عنوان پرکننده لب وجود دارد.

                              2

چه کسی باید درمان را انجام دهد؟

بهترین کاری که باید انجام دهید وقتی می خواهید فیلر لب تهیه کنید این است که به یک متخصص مراجعه کنید. برخی از اسپاها این درمان را ارائه می دهند یا ممکن است به مهمانی دعوت شوید که در آن پرکننده های لب در دسترس هستند. تحت هیچ شرایطی نباید اجازه دهید کسی با سوزن به لب های خود نزدیک شود، مگر اینکه او گواهینامه داشته باشد و بتواند آن را ثابت کند. در غیر این صورت در معرض خطر عوارض جانبی یا درمان ناموفق قرار خواهید گرفت که می تواند منجر به مشکلات بیشتر شود.

                              3

این حس شبیه چیه؟

هنگامی که فرد مناسبی را برای تزریق پرکننده لب خود پیدا کردید، باید شروع کنید. اگر بدانید چه انتظاری دارید، می‌تواند کل فرآیند را کمی آسان‌تر کند. برخی از خانم ها می گویند که وقتی سوزن وارد می شود کمی احساس درد می کنند، در حالی که برخی دیگر می گویند که بیشتر شبیه یک نیشگون گرفتن است. هنگامی که سوزن زیر پوست شما قرار می گیرد، ممکن است احساس کنید که محصول به داخل لب های خود پمپ می شود. بسیاری از پزشکان این ناحیه را با یک کرم بی‌حس‌کننده می‌پوشانند تا از آسیب شدید آن جلوگیری کنند. برخی از زنان با از بین رفتن کرم درد را تجربه می کنند در حالی که برخی دیگر می گویند آنقدرها هم بد نیست.

                              4

چگونه شروع کنم؟

متأسفانه، نمی‌توانید تصمیم بگیرید که یک روز صبح به لب‌های پرتر نیاز دارید و تا پایان روز آن‌ها را داشته باشید، مگر اینکه به مسیر خطرناکی بروید که به کسی اجازه دهید درمان را انجام دهد. اکثر پزشکان دارای گواهینامه ابتدا از شما می خواهند برای مشاوره بیایند، که به او امکان می دهد تعیین کند که چه مقدار پرکننده نیاز دارید و دقیقاً کجا سوزن را قرار دهید. هنگامی که هر دو دقیقاً بدانید چه چیزی لازم است و چه کاری انجام خواهد شد، قرار ملاقات را برای انجام این روش تنظیم خواهید کرد.

                              5

عوارض جانبی چه هستند؟

از آنجایی که بدن شما به طور طبیعی اسید هیالورونیک می سازد، اگر این مسیر را طی کنید، عوارض جانبی بسیار کمی خواهد داشت. اگر اتفاقی بیفتد، پزشک می‌تواند با تزریق دیگری که در مطب اتفاق می‌افتد، مقابله کند. در یکی دو روز بعد از عمل، ممکن است کمی تورم را متوجه شوید و بتوانید جایی که سوزن پوست شما را سوراخ کرده است، احساس کنید. این خیلی سریع از بین خواهد رفت. اگر سیلیکون یا نوع دیگری از فیلر را انتخاب کنید، خطر بدشکل شدن لب ها یا سایر عوارض بیشتر است.