فکر می کنم اگر نتوانم موسیقی گوش کنم واقعا دیوانه می شوم. من در تمام طول روز و تا آنجا که ممکن است حتی وقتی در خانه نیستم خودم را با موسیقی احاطه می کنم. من 9 مزیت گوش دادن به موسیقی را در پست زیر ذکر کرده ام. به آنها نگاهی بیندازید و ببینید آیا مزایای دیگری دارید که می توانید به آنها فکر کنید. من هر از گاهی به دنبال آرامش و سکوت هستم، اما ترجیح می دهم موسیقی گوش کنم!

                              1

ضربان قلب را کاهش می دهد

موسیقی کلاسیک برای اکثر مردم بسیار آرام بخش است. اینکه بتوانید ضربان قلب یک فرد را با استفاده از موسیقی کاهش دهید، بسیار بهتر از تکیه بر دارو برای همان چیز است. ضربان قلب کمتر معمولاً با حالت آرام‌تر همزمان است. بدن انسان طوری ساخته نشده است که ضربان قلب ثابتی را که بیش از حد سریع است تحمل کند. استرس زیادی به بدن وارد می کند.

                            2

درد را کاهش می دهد

اندورفین ها در حین گوش دادن به موسیقی که از آن لذت می برید ترشح می شود، بنابراین ذهن شما را از هر دردی که ممکن است احساس کنید دور می کند. آیا اگر پزشکان بتوانند انواع خاصی از موسیقی را تجویز کنند که درد را تسکین دهد و همچنین داروهای مسکن گران قیمت و گاه اعتیادآور را تجویز کنند؟

                            3

خواب را ترویج می کند

شوهرم بدون گوش دادن به موسیقی نمی تواند بخوابد. ما کامپیوتر را روی ایستگاهی تنظیم کرده‌ایم که تمام شب موسیقی آرام‌بخش پخش می‌کند. زمانی برایم سخت بود که بخوابم با پخش موسیقی در پس‌زمینه، اما فکر می‌کنم به خاطر نوع موسیقی بود که سعی می‌کردم به آن بخوابم. متوجه شدم که گوش دادن به موسیقی که حاوی هیچ کلمه یا ضربات خاص درام نیست مرا به خواب می برد.

                            4

به افراد کمک می کند تا اجتماعی تر شوند

آیا می توانید تصور کنید که یک مهمانی داشته باشید و هیچ موسیقی پخش نکنید؟ به نظر می رسد این دو مورد دست به دست هم می دهند. مردم آهنگی را که دوست دارند می شنوند و کمی آنها را شل می کند، در نتیجه به آنها احساس آرامش می دهد تا کمی اجتماعی تر از حد معمول باشند.

                            5

مردم را خوشبین تر می کند

البته این بستگی به نوع موسیقی در حال پخش دارد. من در حال گوش دادن به آهنگی بودم که باعث شد ناگهان بی دلیل اشکم در بیاید. به همان اندازه آهنگ هایی وجود دارند که می توانند غم و اندوه را در من برانگیزند به همان اندازه که وجود دارند که من را به طرز باورنکردنی خوشحال می کنند. سعی می‌کنم فقط به آهنگ‌هایی بچسبم که خوشحالم می‌کنند و باعث می‌شوند دیدی خوشبینانه به زندگی داشته باشم.

                            6

عملکرد را در حین ورزش افزایش می دهد

هنگام گوش دادن به موسیقی متن شادی که ساخته‌ام، ورزش کردن برای من بسیار آسان‌تر است. به نظر می رسد ورزش بدون موسیقی باعث می شود زمان بسیار کندتر بگذرد. آیا وقتی به یک آهنگ پرانرژی گوش می دهید، بیشتر احساس ورزش نمی کنید؟ انجام میدهم.

                            7

فشار خون را کاهش می دهد

این نوع با این واقعیت همراه است که آهنگ‌های خاصی ضربان قلب فرد را کاهش می‌دهند و به آرامش کمک می‌کنند. ضربان قلب پایین‌تر و آرام بودن هر دو به کاهش فشار خون کمک می‌کنند. مطالعات نشان می دهد که گوش دادن به حداقل 30 دقیقه موسیقی آرامش بخش در روز سطح فشار خون فرد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

                            8

انواع خاصی از موسیقی مغز را تحریک می کند

موسیقی ظاهراً کلاسیک بیش از هر نوع موسیقی دیگری مغز را تحریک می کند. گوش دادن به موسیقی کلاسیک در حین مطالعه برای امتحان یا حتی در حین شرکت در امتحان به دانش‌آموزان کمک می‌کند بهتر از زمانی که به موسیقی گوش نمی‌دادند، عمل کنند. در بیشتر موارد، این تاکتیک برای بسیاری از افراد به خوبی کار می کند.

                            9

به شما کمک می کند آرام شوید

بسته به ترجیح موسیقی شما، گوش دادن به چند آهنگ مورد علاقه بعد از یک روز سخت طولانی قرار است به شما کمک کند تا آرامش داشته باشید. می دانم وقتی بتوانم به هنرمند مورد علاقه ام گوش دهم می توانم سرعتم را کم کنم و بهتر نفس بکشم.


امیدوارم بتوانید حداقل برخی از این 9 مزیت گوش دادن به موسیقی را هر زمان که آهنگ هایی را در پایان روز اجرا می کنید یا می خواهید برای یک امتحان بزرگ مطالعه کنید، بیابید. من ممکن است تلویزیون نداشته باشم، اما یک سیستم استریو عالی دارم، فقط برای اینکه بتوانم آهنگ هایم را در تمام طول روز داشته باشم! احساس می کنید چه مزایایی از گوش دادن به موسیقی می گیرید؟