✅‌ادامه فعالیت موج بارشی بهمراه ورود یک موج جدیدی از بارندگی‌ها!
☔ موجِ بارشزایی که چند روزیه در کشور فعاله، طی شبانه روز گذشته در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، قم، مرکزی، اصفهان و دامنه‌های البرز باعث بارندگی شد.

🌧️ شدتِ بارندگی‌ها تو بعصی از نقاطِ استان‌های لرستان، ایلام، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان و زاگرسِ مرکزی بود که باعث جاری شدن رواناب، سیلاب‌های نقطه‌ای و محلی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها هم شد!

🌦️ الگوی بارشِ روز جمعه 12 آبانماه؛ نشون میده بارش باران با شدت کمتر تو مناطقی از جنوب غرب، جنوب، مرکز و بتدریج برای شرقِ کشور مثل استان‌های خراسانِ رضوی، خراسانِ جنوبی ، هرمزگان و کرمان سیستان و بلوچستان بارش‌ها پیش‌بینی میشه.

🌀 همزمان، ورودِ تدریجی یک موجِ بارشی جدید رو از شمال غرب و نوار غربی کشور داریم.

❌ طیِ روز شنبه 13 آبانماه؛ انتظار داریم با تقویتِ موج بارشی بر میزان بارندگی‌ها در شمال غرب و سواحل شمالی افزوده میشه. بارش‌های سنگین و شدید رو تو بعضی از مناطق استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران در پیش داریم که احتمالِ سیلاب و رواناب در این مناطق دور از انتظار نیست.

🌡️طی روز شنبه با فعالیتِ موج بارشی جدید و بدلیل جریانات شمالی، کاهش دما رو در نوار شمالی کشور بویژه سواحل شمالی  خواهیم داشت.

❄️ از شبِ جمعه تا روز شنبه ۱۳ آبانماه در بلندی‌های البرز و زاگرس بارشِ برف داریم.

🌊 در سواحل شمالی کشور (ارتفاع موج فراساحل تا 1 متر از شنبه بعدازظهر تا ظهر یکشنبه) و همینطور خلیج فارس (ارتفاع موج فراساحل تا 1/5 متر از جمعه تا اواسط هفته آینده) فعالیت دریایی باید با محدودیت انجام بشه.

✨ طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۴ و ۱۵ آبانماه بارش‌ها به مناطق مرکزی، جنوب شرق و نیمه شرقی کشور خواهد رسید و تو این مناطق گاهی رگبارهای باران، رعدوبرق، وزش باد و مناطقِ مستعد ریزشِ تگرگ رو داریم.

🌧️🌦 به این ترتیب فعالیت بارشی سیستم بارانزا تا اواسط هفته آینده ادامه‌دار هست.