بنابراین، بهترین دوست شما دوست پسر دارد و رابطه در حال جدی شدن است. شما می خواهید برای او خوشحال باشید، و در قلب خود می دانید که آنها همتای خوبی هستند. اما در عین حال، ممکن است احساس حسادت کنید. شاید شما دو نفر قبلاً همه کارها را با هم انجام می دادید، اما اخیراً او MIA شده است. این یک موقعیت ناامید کننده و دشوار است، اما راه هایی وجود دارد که از حسادت نسبت به رابطه دوست خود جلوگیری کنید.


                                1

به ریشه حسادت خود برسید

برای اینکه به رابطه دوستتان حسادت نکنید، باید به ریشه حسادت برسید. درک اینکه دقیقاً چرا چنین احساسی دارید مهم است. آیا حسادت می کنید زیرا نمی توانید زمان زیادی را با دوست خود بگذرانید یا احساس حسادت می کنید زیرا عشق زندگی خود را پیدا نکرده اید.

 یک احساس عادی است، اما می تواند طاقت فرسا شود و استرس زیادی ایجاد کند. همچنین می تواند به روابط آسیب برساند. اگر نسبت به رابطه دوست خود حسادت می کنید ، مهم است که اقداماتی برای مدیریت این احساسات انجام دهید.


اولین قدم این است که به ریشه حسادت خود برسید. از خود بپرسید که چرا احساس حسادت می کنید. آیا به این دلیل است که نمی توانید زمان زیادی را با دوست خود بگذرانید یا به این دلیل که عشق زندگی خود را پیدا نکرده اید؟ درک دلایل حسادت می تواند به شما کمک کند تا گام های درستی برای مدیریت آن بردارید.


هنگامی که منبع حسادت خود را شناسایی کردید، وقت آن است که اقدام کنید. در اینجا هفت نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا با حسادت خود کنار بیایید و به جلو بروید:


با دوستان دیگر وقت بگذرانید. گذراندن وقت با افراد دیگر می تواند به شما کمک کند حسادت کمتری داشته باشید و با زندگی خود ارتباط بیشتری برقرار کنید.


زمانی را برای تمرکز روی خود اختصاص دهید. مطمئن شوید که از خودتان مراقبت می کنید و کارهایی را انجام می دهید که شما را خوشحال می کند.


با دوستت صحبت کن صحبت کردن با دوستتان در مورد احساساتتان می تواند به شما کمک کند احساس ارتباط بیشتری داشته باشید و به شما کمک کند حسادت خود را حل کنید.

                               2

نسبت به آینده خود مثبت باشید

اگر دوست شما در یک مکان شاد است، اما احساس می کنید زندگی شما آشفته است، این نیز می تواند باعث ایجاد حس حسادت شود. شما یک شبه بر حسادت غلبه نخواهید کرد، اما اگر نسبت به آینده خود مثبت باشید، خوشحالی برای دوستتان آسان تر خواهد بود. در گذشته، ممکن است شما و دوستتان به طور همزمان به نقاط عطف مختلفی دست یافته باشید. اما با افزایش سن، ممکن است در مراحل مختلف زندگی خود شروع به حرکت در جهت های مختلف کنید. فقط به این دلیل که دوست شما اولین کسی بود که رابطه جدی برقرار کرد، به این معنی نیست که در آینده عشقی پیدا نخواهید کرد.

حسادت یک احساس رایج است که زمانی ایجاد می شود که احساس کنیم شخص دیگری چیزی را که ما می خواهیم بدست می آورد. اما احساس حسادت نسبت به رابطه دوستتان نباید یک چیز منفی باشد. این می تواند فرصتی باشد تا به زندگی خود فکر کنید و بفهمید که چگونه تغییرات مثبت ایجاد کنید.


یکی از راه های جلوگیری از حسادت نسبت به رابطه دوستتان این است که نسبت به آینده خود مثبت باشید. مهم است که به یاد داشته باشید که زندگی هر کس مسیرهای متفاوتی را طی می کند و اینکه فقط به این دلیل که دوست شما در یک رابطه است به این معنی نیست که در آینده عشقی پیدا نخواهید کرد. تمرین مراقبت از خود و تمرکز بر چیزهایی که می توانید کنترل کنید می تواند به شما کمک کند دیدگاه مثبتی داشته باشید.


همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که روابط فقط عشق نیست. آنها شامل کار سخت، سازش و ارتباط هستند. در حالی که ممکن است به نظر برسد که رابطه دوست شما عالی است، اما احتمالاً مانند هر زوج دیگری با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند


                               3

بپذیرید که رابطه شما در حال تغییر است

این واقعیت که شما حسود هستید شما را به یک فرد بد تبدیل نمی کند. برعکس، ممکن است به سادگی پذیرش تغییر در رابطه خود با مشکل مواجه شوید. با این حال، درک کنید که مردم برای همیشه یکسان نمی مانند. همانطور که شما به رابطه دوستتان حسادت می کنید، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که او به دلایل دیگری به شما حسادت کرده باشد.

 است که نسبت به دوستان و روابط آنها حسادت کنید ، و مهم است که به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید که این احساس را دارید. حسادت یک احساس رایج است و پذیرش اینکه رابطه شما در حال تغییر است دشوار است.

وقتی نوبت به مقابله با حسادت می رسد، اولین قدم این است که تشخیص دهید و بپذیرید که این یک احساس عادی است. هنگامی که این کار را انجام دادید، مهم است که درک کنید که رابطه شما با دوستتان در حال تغییر است، و این مشکلی ندارد.

همچنین می تواند به یاد داشته باشید که همه تجربیات و روابط متفاوتی دارند و ممکن است رابطه دوست شما آنطور که به نظر می رسد عالی نباشد. هرکسی مشکلات و مشکلات خاص خود را دارد و مهم است که به خاطر داشته باشید که رابطه دوست شما به احتمال زیاد آنطور که به نظر می رسد عالی نیست.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که رابطه دوست شما بازتابی از خود شما نیست. هرکسی تجربیات و روابط متفاوتی دارد و مهم این است که روی خودتان تمرکز کنید و خودتان را با دوستتان مقایسه نکنید.


                                4

گسترده تر شوید و افراد دیگر را بشناسید

اگر برای پذیرش رابطه دوست خود مشکل دارید و احساس حسادت می کنید، می توانید با آشنایی با افراد دیگر ذهن خود را از مشکلات خود دور کنید. شما و دوستتان ممکن است رابطه نزدیکی داشته باشید، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید با افراد دیگر نیز روابط برقرار کنید. اگر دوست شما برای شب با دوست پسرش برنامه دارد، با دوستان دیگر تماس بگیرید و به سینما بروید یا آنها را برای یک شب بازی به خانه خود دعوت کنید.


                                5

بر آنچه که دارید تمرکز کنید

سپس دوباره، اگر حسادت می‌کنید به این دلیل که دوستتان رابطه‌ای دارد و شما اینطور نیستید، به تمرکز روی آنچه دارید کمک می‌کند. به احتمال زیاد، ممکن است ویژگی ها یا مزایایی داشته باشید که دوستتان ندارد. لیستی از هر چیزی که دارید بنویسید. این می تواند به شما کمک کند که احساس بهتری نسبت به عدم حضور در یک رابطه داشته باشید.


                             6

یاد بگیرید چگونه به خودتان تکیه کنید

اگر بتوانید بیاموزید که چگونه مستقل تر شوید، ممکن است سازگاری با رابطه جدید دوستتان آسان تر باشد. در پایان روز، شما شخص خودتان هستید. بنابراین، شما نیازی ندارید که بهترین دوستتان در محیط های اجتماعی دست شما را بگیرد و هنگام خرید چیزهایی برای خود نیازی به تایید آنها ندارید. مطمئنا، داشتن این شخص در کنار شما خوب است. اما این فرصتی است تا یاد بگیرید که خودتان بایستید.


                            7

او بداند چه احساسی دارید

ممکن است از صحبت کردن با دوست خود در مورد حسادت خود خجالت بکشید، اما صحبت کردن می تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که احساس می کنید دوستتان اخیراً از شما غفلت کرده است. به احتمال زیاد، او حتی نمی داند شما چه احساسی دارید. اما هنگامی که او از احساسات شما آگاه شد، می توانید زمان با کیفیتی را با هم برنامه ریزی کنید.


به همان اندازه که سعی می کنید احساسات حسادت را سرکوب کنید، می تواند سر زشت خود را بالا بکشد و تسلط یابد. فقط بدان که تو آدم وحشتناکی نیستی. این یک احساس رایج است که می توانید بر آن غلبه کنید. چه چیزی به شما در غلبه بر حسادت کمک کرده است؟