جوش ها مطمئنا آزاردهنده هستند، اینطور نیست؟ چه هرازگاهی یکی بزرگ‌تر می‌شوید یا از جوش‌های سرتاسر صورتتان رنج می‌برید، این احتمال وجود دارد که برای یک‌بار برای همیشه از شر آن خلاص شوید، تقریباً هر کاری انجام می‌دهید. شما می توانید برای دریافت داروهای تجویزی به پزشک خود مراجعه کنید، اما ممکن است با یک داروی خانگی که می توانید هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید، خوشحال تر باشید. هر یک از داروهای طبیعی موجود در این لیست با نظرات تحسین برانگیزی مواجه می شوند و می توانند به شما کمک کنند تا پوستی بدون لک که هوس کرده اید داشته باشید


1

عسل یک معجزه است 🍯

تحقیقات نشان می دهد که مالیدن عسل روی جوش قبل از خواب می تواند تا صبح به طرز چشمگیری آن را کاهش دهد. من این یکی را امتحان کردم و خیلی خوب کار می کند. توصیه من این است که روی جای جوش را با عسل بپوشانید و سپس یک بانداژ کوچک بپوشانید تا به همه جای رختخواب، مو و لباس شما نرسد. آنتی اکسیدان های موجود در عسل باعث کاهش قرمزی و التهاب می شود و فکر می کنم از نتایج آن واقعا راضی خواهید 


2

آنچه را که سفیده تخم مرغ می تواند برای شما انجام دهد را دوست خواهید داشت 🍳

سفیده تخم مرغ برای خلاص شدن از شر آکنه و زخم هایی که می تواند از خود به جای بگذارد فوق العاده است. چرا؟ زیرا سفیده تخم مرغ مملو از پروتئین است که می تواند پوست شما را بازسازی کند و به درخشش زیبای آن کمک کند. سفیده تخم مرغ همچنین چربی اضافی را روی سطح پوست شما جذب می کند، چیزی که منافذ را مسدود می کند و پوست شما را از آکنه پاک می کند. به سادگی دو یا سه سفیده تخم مرغ زده شده را روی پوست خود بمالید و قبل از شستشو اجازه دهید تا خشک شود. آسان است، درست است؟


3

شما باید پاپایا را روی آکنه خود امتحان کنید 🌺

اگر به یک فرار از مناطق گرمسیری نیاز دارید، پاپایا می تواند این کار را برای شما انجام دهد، در حالی که آکنه شما را نیز از بین می برد. این برای خلاص شدن از شر مواد زائد اضافی روی صورت شما عمل می کند و سلول های مرده پوست را که می توانند منافذ شما را مسدود کرده و باعث ایجاد جوش شوند، لایه برداری می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پاپایا را له کرده و روی صورت خود ماساژ دهید. اجازه دهید حدود 15 دقیقه قبل از شستشو بماند.


4

پوست پرتقال معجزه می کند 🍊

پرتقال منبع خوبی از ویتامین C است که پوست شما برای سالم و صاف بودن به آن نیاز دارد. نه تنها این، بلکه ویتامین C نیز دارای خواص قابض است و می تواند باکتری ها و میکروب هایی را که منجر به آکنه می شوند از بین ببرد. چند پوست پرتقال را با آب آسیاب کنید تا خمیری به دست آید. مخلوط را روی صورت خود بمالید و بگذارید حدود 20 دقیقه بماند. خوب آبکشی کنید.


5

برای شفافیت پوست، پوست موز را امتحان کنید

موز برای چیزی بیشتر از یک میان وعده عالی است. آنها حاوی آنتی اکسیدان های قوی در لایه برداری هستند که می توانند پوست شما را پاک کنند و همزمان از آکنه آینده جلوگیری کنند. این آنتی اکسیدان ها با التهاب و قرمزی مبارزه می کنند تا به کاهش ظاهر جوش های صورت و بدن کمک کنند. به سادگی لایه بردار را روی صورت خود بمالید و سپس 30 دقیقه قبل از شستشو بمانید


6

آب لیمو عالیه🍋

آب لیمو یک ماده قابض است، به این معنی که می تواند مواد مضر روی پوست را که منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد جوش می شود، از بین ببرد. همچنین می تواند زیت هایی را که قبلاً داشته اید کاهش دهد. به سادگی از یک توپ پنبه ای استفاده کنید تا به آرامی جوش های خود را با آب لیموی تازه پاک کنید. اگر شیره خود به خود نیش زد، می توانید آن را با کمی ماست مخلوط کنید تا لقمه از آن خارج شود.


7

جو دوسر یک انتخاب عالی برای جوش است 🍚

جو را در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست خواهید دید. به این دلیل است که آنها با التهاب و قرمزی مبارزه می کنند و می توانند ظاهر جوش ها را کاهش دهند. برای استفاده از جو، به سادگی یک کاسه بلغور جو دوسر درست کنید، آن را خنک کنید و دو قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. مخلوط را روی تمام صورت خود بمالید، 30 دقیقه صبر کنید، سپس آبکشی کنید.


آیا از داشتن جوش خسته شده اید؟ کدام یک از این درمان های خانگی را ابتدا امتحان می کنید؟