بیایید با آن روبرو شویم، تعداد زیادی از زنان خدمات جراحی پلاستیک را دریافت کرده اند یا در حال برنامه ریزی برای دریافت خدمات جراحی پلاستیک هستند، اما شاید شما یکی از کسانی باشید که می خواهید راه هایی برای جوانتر به نظر رسیدن بدون جراحی بدانید . تنها در سال 2016، تقریباً 119000 زن تحت عمل لیفت صورت قرار گرفتند تا جوان و سرزنده به نظر برسند. برای کسانی که هنوز زیر چاقو نرفته اند، مطالعات نشان می دهد که از هر 5 زن 1 نفر قصد انجام جراحی پلاستیک را دارد. اگر می خواهید جوان تر به نظر برسید و احساس بهتری داشته باشید، نیازی به جراحی بزرگ ندارید. در اینجا چندین روش ضد پیری وجود دارد که نیازی به جراحی ندارند . شما آنها را دوست خواهید داشت!


1

درمان های پوستی

این یک گزینه عالی برای کسانی است که احساس نمی کنند به یک تغییر اساسی نیاز دارند اما همچنان می خواهند نتایجی را ببینند. با لایه برداری ها و ماسک های مختلف موجود، مطمئنا چیزی برای سفت شدن پوست خود پیدا خواهید کرد. با متخصص پوست خود در مورد لایه برداری یا لایه برداری صورت حرفه ای صحبت کنید، که دو نمونه از نحوه جوان تر به نظر رسیدن بدون جراحی است که دوست خواهید داشت. البته می‌توانید در خانه ماسک یا لایه‌برداری نیز انجام دهید تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید.


2

نورد پوستی

این روش شامل استفاده از سوزن های کوچک روی سطح صورت شما است. با آسیب رساندن عمدی به پوست، کلاژن تولید می شود و خطوط ظریف، اسکارها و چین و چروک ها برعکس می شوند. اگر به اثر چشمگیرتری نیاز دارید، پزشک می تواند از غلتکی با سوزن های بلندتر استفاده کند. اگر به بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس مبتلا هستید، این کار را امتحان نکنید، مگر اینکه توسط متخصص پوست شما تجویز شود.


3

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی برای پیشگیری از افزایش سن بسیار عالی است و باعث تقویت کمی کلاژن می شود. با سطوح پایین اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک و اسید تری کلرواستیک، سلول های مرده پوست از بین می روند. سطوح بالاتر می تواند به افزایش تولید کلاژن کمک کند و خطوط و چین و چروک را به حداقل برساند.


4

میکرودرم ابریژن

در این روش ساده، از کریستال‌ها و شن برای پاک کردن سلول‌های مرده پوست صورت استفاده می‌شود. متخصصان می گویند که میکرودرم ابریژن می تواند برای معکوس کردن آسیب های ناشی از نور خورشید، بهبود بافت پوست و ایجاد درخشش جوانی عالی باشد.


5

مواد تزریقی

یک قدم بالاتر از لایه برداری شیمیایی، مواد تزریقی معمولاً با نام های تجاری مانند "بوتاکس" و "ژوودرم" شناخته می شوند. تزریق پرکننده ها به خطوط و چین و چروک ها می تواند به پر شدن آنها کمک کند و ظاهری جوان تر به شما بدهد. به خاطر داشته باشید که اثر موقتی است، بنابراین برای تقویت باید هر چند وقت یکبار به عقب برگردید.


6

فیلرهای پوستی

این می تواند از شش ماه تا یک سال طول بکشد، و نتایج معمولا برای مشتریان بسیار جذاب است. آنها همچنین می توانند به تحریک رشد کلاژن کمک کنند و نتایج دائمی ضد پیری را ارائه دهند.


7

لیفت صورت مایع

لیفت صورت مایع برای خانم‌هایی که نمی‌خواهند زیر چاقو بروند اما نتایج بیشتری نسبت به فیلرها یا لایه‌برداری شیمیایی می‌خواهند بسیار عالی است. با استفاده از ترکیبی از پرکننده های پوستی و شل کننده های عضلانی، به نتیجه نهایی پوستی زیبا و بدون پیری دست خواهید یافت. برای انجام این روش باید به متخصص پوست خود مراجعه کنید.


8

روش های لیزر

این روش از گرما برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند و یک درمان ضد پیری بدون درد و موثر ارائه می دهد. چند گزینه رایج وجود دارد، از جمله درمان های حرارتی و درمان های لیزر ضربانی. پزشک می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کدام یک برای شما بهترین است.


9

نور پالسی شدید (IPL)

کلاژن با کمک نور ضربانی تحریک می شود که به پوست کمک می کند رنگ و بافت خود را بهبود بخشد. چندین روش درمانی برای بهترین نتایج توصیه می‌شود، اما آنچه را که این IPL می‌تواند برای شما انجام دهد را دوست خواهید داشت.


10

درمان های مبتنی بر حرارت

انواع مختلفی از درمان‌های مبتنی بر حرارت وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای جلوگیری یا کمک به معکوس کردن علائم پیری استفاده کرد. فرکانس رادیویی که اغلب به عنوان Thermage شناخته می شود، می تواند چندین سال با تنها یک جلسه دوام بیاورد. درمان اولتراسوند نیز در دسترس است، با 1-2 جلسه برای بهترین نتایج توصیه می شود. در نهایت، درمان مادون قرمز را می توان در 2-3 جلسه با نتایج قابل توجه تکمیل کرد.


کدام یک را می خواهید امتحان کنید؟


اگر فکر کرده اید زیر چاقو بروید، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است نتایج عالی را از گزینه‌های کمتر تهاجمی مشاهده کنید و لیفت صورت را برای ادامه مسیر رها کنید. با کمک تزریق، روش های لیزر یا لایه برداری شیمیایی می توانید جوانی و زندگی را به پوست خود بازگردانید.