همانطور که صبحانه می تواند رژیم غذایی روزانه شما را تعیین کند، روتین مراقبت از پوست صبحگاهی شما می تواند تعیین کند که پوست شما چه واکنشی نشان خواهد داد. به خصوص اگر پوست حساسی دارید.

محققان Neutrogena اظهار می کنند که پوست حساس می تواند تحت تأثیر دما، آلودگی یا هر عامل استرس زا دیگری قرار گیرد. بر خلاف پوست معمولی که در مواجهه با محرک‌های جزئی می‌تواند بی‌تأثیر بماند، دفاع پوست حساس ضعیف‌تر است، که به معنای مراقبت از آن از طریق پاک‌سازی و مرطوب‌سازی مناسب و استفاده از طیف وسیع ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی SPF 30 یا  بالاتر است . ، گام های ضروری برای آماده سازی و محافظت از پوست حساس برای بقیه روز است.


نکات مراقبت از پوست حساس

اگر به نظر می رسد پوست شما تقریباً به هر چیزی واکنش نشان می دهد و قبلاً هر راه حلی را که می توانید برای آرام نگه داشتن آن فکر کنید امتحان کرده اید، نکات و توصیه های محصول زیر برای پوست حساس ممکن است کمک کننده باشد:


پاکسازی پوست حساس

روال مراقبت از پوست حساس با یک پاک کننده خوب و تکنیک پاکسازی  مناسب شروع می شود. هر کاری که بعد از آن انجام می دهیم بستگی به تمیزی پوست و نحوه مراقبت از سد پوستی دارد. کارشناسان Neutrogena ® می گویند یک پاک کننده ملایم و متعادل با pH کلید پاکسازی پوست حساس بدون آسیب رساندن به آن است.


روال صبحگاهی باید ساده باشد و محصولاتی بیشتر از محصولاتی که به شدت ضروری هستند نباشد. اگر دوست دارید می‌توانید لایه‌بردار یا تونر اضافه کنید ، اما برای پوست‌های واقعا حساس، پاک‌کننده مناسب باید به اندازه‌ای باشد که پوست را تمیز و دلپذیر کند. پاک کننده ژل آبی Hydro Boost Neutrogena گزینه خوبی برای بررسی است.

آبرسانی به پوست حساس

بهترین مرطوب کننده برای پوست های حساس باید تسکین دهنده و آبرسان باشد، اما نه خیلی سنگین. مرطوب‌کننده‌های معمولی می‌توانند چرب باشند و روی سطح پوست بنشینند تا حسی صاف و انعطاف‌پذیر به پوست بدهند.


 داخل و هم از داخل به بیرون و ترمیم سد پوستی است. بنابراین، روش Neutrogena ® به دستیابی به آبرسانی کمک می کند  که خاصیت ارتجاعی پوست را برای مدت طولانی تری حفظ می کند.


از آنجایی که بسیار ملایم و بدون عطر است، انتخاب خوبی برای پوست های حساس است، زیرا بسیاری از ترکیبات عطر مصنوعی می توانند برای این نوع پوست تحریک کننده باشند.

ضد آفتاب برای پوست های حساس

پس از مرطوب کردن پوست، از کرم ضد آفتاب با فاکتور حفاظتی SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. برای جلوگیری از پیری زودرس و آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض خورشید، مهم است که همه افراد به طور روزانه از محافظ UV استفاده کنند. اما شکننده ترین پوست می تواند به ترکیبات شیمیایی کرم های ضد آفتاب واکنش نشان دهد.

به دنبال محصولی باشید که فقط حاوی ضد آفتاب های فیزیکی مانند دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی باشد . مواد موجود در مرطوب کننده صورت Neutrogena Hydro Boost SPF 25 .


اکنون که پوست شما به خوبی تمیز، هیدراته شده و در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت شده است ، می توانید مطمئن باشید که پوست حساس شما برای رویارویی با شلوغی های روزانه آماده است.