روشهای تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی رو بصورت تخصصی که حاصل تجربیات خودم است بیان می کنم .
مقالات بسیاری در باب تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی و تفاوتهای آن در اینترنت موجوده و بنده بسیاری از اونها رو مطالعه کردم و ذکر چند نکته در مورد آنها را ضروری میدانم:

اول اینکه بنده به عنوان کسی که سالهاست در زمینه ی عطر و ادکلن فعالیت میکنم اعلام میکنم که هیچ فرمول خاص و ثابتی در رابطه با تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی وجود ندارد.

دوم: بسیاری از این روشها و فرمولها قدیمی و پیش پا افتادست و بسیاری از عطرهای تقلبی امروزی تمامی این نکات رو لحاظ کردند.

سوم: باوری که به غلط در بین مردم و متاسفانه برخی از همکاران من جا افتاده اینه که عطر اصل عطری است که ماندگاری بسیار بالایی دارد و حداقل یک یا دو روز روی بدن شما می ماند که متاسفانه اصلا چنین چیزی صحت نداره.

عطرها به چند دسته تقسیم می شوند :

1)Eau de Cologne
2)Eau de Toilette
3)Eua de Perfume
4)Perfume

این دسته بندی به ترتیب درصد اسانس و ماندگاریه. در این دسته بندی Perfume دارای بیشترین ماندگاری و درصد اسانس میباشد، نکته ی حائز اهمیت اینکه ماندگاری Perfume در حدود 5 الی 7 ساعت میباشد پس توقع اینکه یک عطر 1 یا 2 روز بر روی تن شما بمونه بیهودست و این مساله برای تشخیص عطر اصل از تقلبی روش مناسبی نیست.

در ضمن ماندگاری عطر یک امر کاملا نسبی است و به عوامل زیادی مثل جنس پوست شما، متابولیسم بدن شما ، رنگ پوست شما و... بستگی دارد.

چهارم: باور غلط دیگه اینه که عطری اصله که دارای لیبل وزارت بهداشت باشه، این مساله تصور اشتباهی است ، چرا که خیلی از عطرها هستند که به صورت مسافری و پروازی به داخل کشور می آیند ولی ارجینال هستند تفاوت عطر لیبل دار و بدون لیبل تنها در قیمت اونه و قاعدتا عطر لیبل دار گرونتره.

در این مقاله سعی کردم حاصل تجربیات خودم رو بصورت خلاصه و کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار بدم.

عطرهای تقلبی به 3 دسته تقسیم می شوند:

دسته اول: شاید لفظ کپی برای این دسته مناسبتر باشه چون این عطرها کاملا قانونی و بهداشتی تولید میشوند، کمپانیهایی مثل Rio-Smart-Ajmal-… فرمول ساخت عطرهای معروف را خریداری نموده و آن را با هزینه ی بسیار کمتری تولید میکنند و به بازار عرضه میکنند ، این عطرها کاملا قانونی میشوند و بیشتر برای مصرف کشورهای جهان سوم و اشخاصی که قدرت خرید عطر ارجینال را ندارند روانه بازار میشوند. ما با این دسته مشکلی نداریم چرا که اصولا این کمپانیها به دنبال تقلب نیستند و نام خود را هم بر روی جعبه و هم بر روی شیشه درج میکنند و به راحتی قابل تشخیص هستند.

دسته دوم: عطرهایی هستند که تقلبی میباشند ولی به راحتی قابل تشخیصند.


با چند روش ساده تقلبی بودن این عطرها محرز می شود:

1)حروف درج شده بر روی شیشه و جعبه این
عطرها معمولا برجسته نیست و با کمی دقت تفاوت بین فونت ها قابل تشخیص است.

2) درب شیشه ی این عطرها کیفیت بسیار پایینی دارد و معمولا پلاستیکیه و اگر ناخن خود را بر روی آن بکشید رنگ آن میریزد.

3)شیشه این عطرها کیفیت و شفافیت عطر اصل را ندارند و اگر آنها را در نور نگاه کنید به راحتی رگه های آن قابل مشاهده است( البته این امر منوط به این است که شما حداقل 10 عطر اصل را در نور مشاهده کرده باشید و اونجاست که تفاوت را احساس میکنید )

4)بوی الکل: کلا این عطرها بوی الکل میدهند، بزرگترین و بدترین عیب یک کمپانی عطر سازی اینه که از عطر اون کمپانی بوی الکل استشمام بشه و این یک ننگ بزرگه ، پس هرگاه از بوی الکل استشمام کردید در تقلبی بودن آن شک نکنید.

دوستان عزیزم کار بزرگی برای حمایت از شما مشتریان عزیزم کردم و اون اینکه
مقالات تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی را انتشار دادم و تا اونجا که بتونم اطلاعاتشو کامل تر میکنم تا شما دوستان با خیال راحت خرید کنید.
با تشکر از حمایت شما همراهان و عطر دوستان فروشگاه افرا مارکت