پوست شاداب میخوام

میدونید که شیوه زندگی تاثیر زیادی روی پوست شما داره پس :

تا جایی که میشه کمتر غذای چرب بخورید.
در طول روز حداقل نیم ساعت فعالیت ورزشی داشته باشید.
فست فود رو کنار بگذارید وغذای سالم بخورید.
خواب به موقع وبه اندازه داشته باشید(تاجایی که امکان داره شب ها زود بخوابید.)
حتما در برابر نور آفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
تا جایی که میشه از استرس ها دوری کنید.
از مصرف الکل ،سیگار وقلیان و... دوری کنید.

استفاده از کرمهای آبرسان و مرطوب کننده‌پوست ومخصوصا ضد آفتاب را در برنامه روتین مراقبت از پوست خود قرار دهید.
ازخوردن مایعات ومیوه و سبزیجات غافل نشوید.
حتما از بخورها و ماسک های گیاهی متناسب با نوع پوست جهت پاکسازی و شادابی پوستتان استفاده کنید.
خوردن مواد قندی صنعتی را به حداقل برسانید.

۶ کار ساده برای داشتن پوست سالم و شاداب که می‌توانید در خانه انجام دهید :


پاک کردن کاملِ پوست

اولین قدم داشتن یک پوست سالم و شاداب پاک کردن کاملِ پوست است. با این کار پوست را برای قدم‌های بعدی آماده می‌کنید. پوست صورت‌تان را با یک محلول پاک‌کننده‌ی صورت یا یک شوینده‌ی مناسب بشویید و سپس با حوله‌ای نرم به صورت کامل خشک کنید. فراموش نکنید که برای پاکسازی، اصلا از آب گرم استفاده نکنید، آب گرم پوست را خشک می‌کند.

بخور دادن پوست

این مرحله لازم است پوست خود را بخار دهید. حدود پنج دقیقه پوست را در معرض بخار آب گرم قرار داده و سپس آن را خشک کنید. برای انجام این کار می‌توانید از دستگاه‌های بخورِ مخصوص صورت استفاده کنید. اگر پوست صورت شما چرب است پس از خشک کردن صورت، یک قطعه یخ برداشته و با حرکات دایره‌ای آن را روی پوست بکشید. با این کار منافذ پوست شما مجددا بسته شده و به حالت طبیعی برمی‌گردد.

اسکراب صورت

حالا مقداری اسکراب صورت را بردارید و پوست صورت خود را با آن ماساژ دهید. این کار را به آرامی انجام داده و هیچ قسمتی از صورت‌تان را فراموش نکنید. شما با این کار سلول‌های مرده‌ای که روی پوست صورت‌تان وجود دارد و باعث کدر دیده شدن چهره شما می‌شوند را از بین می‌برید. عمل لایه‌برداری را دو بار انجام دهید؛ یک بار به مدت ۵ دقیقه ماساژ داده و با آب سرد بشویید و دفعه دوم به مدت ۳ دقیقه همین کار را انجام دهید.

ماسک مرطوب کننده

فرقی ندارد پوست شما از چه نوعی است، یک ماسک مرطوب کننده می‌تواند پوست شما را نرم، شفاف و روشن کند.  اگر به دنبال ماسک‌های طبیعی می‌گردید، موز و گوجه‌فرنگی گزینه‌های مناسبی هستند. اگر هم پوست صورت شما خشک است مقداری پودر چوب صندل را با گلاب مخلوط کنید تا به شکل خمیری برسید، آن را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید خشک شود، سپس آن را با آب سرد بشویید.

استفاده از یک تونر مناسب

بعد از انجام مراحل قبل، پوست سالم و شاداب شده است و وقتِ استفاده از یک تونر مناسب است؛ تونر کمک می‌کند که PH پوست متعادل بماند. شما می‌توانید از تونرهای موجود در بازار استفاده کنید یا یک تونر خانگی بسازید. برای ساخت تونر خانگی پیشنهاد می‌کنیم محلولی از آب خیار و گلاب تهیه کنید و آن را روی صورت خود بمالید.
با پنبه دورانی روی پوست ماساژ بدین

کرم های آبرسان و ضد چروک

آخرین قدم برای داشتن پوست سالم و شاداب مرطوب‌سازی آن است. حالا که خستگی و آلودگی از پوست صورت شما خارج شده، لازم است مقداری کرم مغذی و مرطوب‌کننده‌ی مناسب را به پوست خود بمالید. فراموش نکنید که مرطوب کردن پوست قبل از خواب بسیار مهم است. همچنین برای جلوگیری از خشکی پوست بهتر است از پاک‌کننده‌های ملایم و بدون الکل استفاده کنید.
کرم های آبرسان و ضد چروک بهترین گزینه برای این مورد بشمار می‌رود.