به گزارش خبرگزاری ایمنا، آخرین وضعیت راه‌های کشور امروز به شرح زیر است:

آخرین وضعیت جوی ترافیکی محورهای شمالی

ترافیک سنگین در محور تهران رودهن محدوده جاجرود

ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران - پردیس محدوده تونل شماره ۴

ترافیک سنگین در محور فیروزکوه مسیر (جنوب به شمال) محدوده دماوند

تردد روان در محورهای چالوس، هراز، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت)

محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی ایت.

آخرین وضعیت جوی ترافیکی سایر محورها

ترافیک سنگین در آزادراه کرج - قزوین محدوده مهرویلا، حدفاصل شرکت ماموت تا ینگی امام

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج - تهران محدوده شرکت ماموت و حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک

انسدادهای اخیر

محورهای مسدود غیرشریانی:

۱- هشتگرد - طالقان

۲- کمربندی جدید خرانق - یزد

۳- یزد - دربید

محور دارای انسداد فصلی:

۱- پونل - خلخال

آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور

صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در بعضی مناطق شمال غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز به‌ویژه در مازندران، سمنان، بعضی مناطق گلستان و خراسان شمالی، ارتفاعات غرب و جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و شرق فارس، رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

وی افزود: جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در مازندران، ارتفاعات شمالی استان‌های البرز و تهران و بعضی نقاط مازندران، گلستان و سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، ارتفاعات جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و شرق فارس نیز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: در پاره‌ای از نقاط مذکور، ریزش تگرگ دور از انتظار نیست و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز رخ خواهد داد.

ضیائیان ادامه داد: شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و بعضی مناطق شمال شرق کشور، رگبار و رعدوبرق انتظار می‌رود و یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در بیشتر مناطق کشور جوی آرام برقرار خواهد بود.

وی گفت: طی پنج روز آینده در بعضی مناطق استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز، همچنین در جنوب غرب کشور، در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: وضعیت کنونی هوای اهواز به‌عنوان گرم‌ترین مرکز استان کشور، صاف همراه با وزش باد شدید و احتمال گردوخاک با بیشینه دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود و وضعیت کنونی آسمان تهران، صاف، تا کمی ابری، گاهی وزش باد با بیشینه ۳۹ و کمینه ۲۸ درجه سانتی‌گراد است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گردوخاک با بیشینه ۴۱ و کمینه ۲۶ درجه سانتی‌گراد است و روز جمعه، صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گردوخاک با بیشینه ۴۰ و کمینه ۲۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.