بافت سبک: بهره مندی از بافتی سبک بدین معناست که بعد از گذشت زمان کوتاهی از استفاده از کرم پودر، بر روی پوست خود احساس سنگینی و خفگی نداشته باشید. سنگینی بافت کرم پودر موجب انسداد منافذ پوست و ایجاد جوش های سرسفید و کومودون می شود.

اس پی اف: یکی از ویژگی های مهمی که یک کرم پودر باکیفیت می تواند داشته باشد، داشتن اس پی اف یا همان عامل محافظت کننده از پوست در مقابل اشعه های زیان آور خورشید و عوامل محیطی است.

– پوشش مناسب

یک کرم پودر خوب و باکیفیت باید عیوب پوستی، جای لک و ناهماهنگی های پوست را به خوبی بپوشاند. البته پوشش دهی مناسب در کنار استفاده از پرایمر مناسب و زیرسازی صحیح می تواند شما را در دستیابی به نتیجه مطلوب تان یاری نماید.

طیف رنگی متنوع: هنگامی که کرم پودری را از یک برند معتبر تهیه می کنید، باید طیف رنگی متنوعی داشته باشد تا بتوانید به راحتی رنگی نزدیک به پوست خود را انتخاب نمایید.

متناسب با انواع پوست ها: یک برند مطرح آرایشی می بایست در تولید کرم پودر به انواع پوست ها توجه کند و محصولی را تولید کند که مناسب تمام انواع پوست ها باشد.

فاقد مواد حساسیت زا: اینکه کرم پودر فاقد ترکیبات حساسیت زا باشد بسیار اهمیت دارد؛ زیرا ترکیباتی نظیر پارابن، الکل و مواد عطری می تواند در برخی از افراد موجب ایجاد حساسیت پوستی، جوش و کومودون شود.

ماندگاری مناسب: یکی از ویژگی های یک کرم پودر خوب، مقاومت در مقابل تعریق، گرما و چربی پوست است تا بتواند در هر شرایطی به خوبی بر روی پوست قرار گیرد.