مقدمه

طرز استفاده از سرم لایه بردار اوردینری را می‌توان یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی دانست که تاثیر مستقیمی بر روی میزان اثرگذاری آن دارد. در واقع این محصول لایه بردار قدرتمندی است که در صورت استفاده نادرست، می‌تواند نتایج معکوسی بر روی پوست صورت شما داشته باشد. با این حال بیشتر افراد به دلیل نداشتن آگاهی کافی، این محصول  را به شیوه ای نادرست استفاده می‌کنند.

همین عامل هم باعث شده تا تجربه تلخی در استفاده از این محصول داشته باشد. چنین موضوعی ما را بر آن داشته تا در این مقاله، مرور کاملی بر روی طرز استفاده از سرم پیلینگ اوردینری داشته باشیم. لذا اگر شما هم تمایل دارید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب کنید، توصیه می‌کنیم که حتماً ما را تا انتها همراهی کنید.

 

معرفی سرم پیلینگ اوردینری

قبل از اینکه بخواهیم به طرز استفاده از سرم پیلینگ اوردینری بپردازیم، بهتر است ابتدا مروری بر روی خود این محصول داشته باشیم. بدون شک این موضوع می‌تواند درک شما از مقاله حاضر را افزایش دهد. در واقع سرم پیلینگ اوردینری یا همان سرم قرمز، به عنوان یکی از بهترین و البته شاخص‌ترین محصولات لایه بردار در بازار شناخته می‌شود. این ماده می‌تواند به طرز معجزه آسایی، لایه‌های مرده پوست را حذف کند.

دلیل آن وجود تعداد زیادی از اسیدهای آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی است. این اسیدها می‌توانند پیوند میان سلول‌های مرده پوست با سلول‌های زنده را ضعیف کنند. این کار باعث می‌شود تا یک نوع لایه برداری شیمیایی بر روی پوست صورت انجام شود که کمترین آسیب را برای سلول‌های زنده به همراه دارد.

لایه‌برداری در نهایت منجر به روشن شدن پوست صورت، از بین بردن جای لک، حذف چین و چروک‌ها، پاکسازی منافذ کوچک، بهبود ساختار پوست و …. کمک می‌کند. این در حالی است که ساختار آن کاملاً وگان بوده و در این محصول از هیچ گونه ماده مضری مانند پارابن و سولفات استفاده نشده است. این فاکتور همان چیزی است که باعث محبوبیت روزافزون این سرم در میان مصرف کنندگان شده است.

قدم اول

شما باید در کام نخست، صورت خود را به طور کامل تمیز کرده و آن را خشک کنید. سطح پوست شما باید عاری از هرگونه گرد و غبار و ماده آرایشی باشد. در نظر داشته باشید که نباید برای پاکسازی از محصولات لایه بردار استفاده کنید. همچنین باید اجازه دهید تا حدوداً ۲۰ دقیقه از خشک شدن صورت شما بگذرد؛ چرا که مرطوب بودن پوست صورت می‌تواند تاثیر منفی بر روی جذب این محصول داشته باشد.


گام دوم

در این مرحله می‌توانید مقداری از سرم لایه بردار اوردینری را بر روی پوست صورت خود مالیده و با انگشتان دست آن را پخش کنید. توصیه می‌کنیم تا قبل از هرگونه استفاده، ابتدا تست حساسیت را انجام دهید. بدین منظور هم باید مقدار اندکی از آن را بر روی پوست دست خود گذاشته و مقداری منتظر بمانید.

در صورتی که هیچ گونه حساسیتی به آن نداشتید، می‌توانید آن را بر روی پوست صورت هم استفاده کنید. البته ما توصیه می‌کنیم تا در ابتدا مقدار اندکی از آن را بر روی پوست صورت خود بمالید. به عبارتی لایه ای نازک از آن کفایت می‌کند. شما می‌توانید به مرور آن را افزایش دهید. اما سعی کنید در استفاده از آن افراط به خرج ندهید؛ چرا که منجر به بروز حساسیت خواهد شد.

گام سوم

بعد از اینکه این سرم ۱۰ دقیقه بر روی پوست صورت شما باقی ماند، آن را با آب ولرم بشویید. پس از این کار می‌توانید از کرم‌های مرطوب کننده برای پوست صورت خود استفاده کنید. البته توصیه ما این است که آن را در شب استفاده کرده و بعد از آن بخوابید. در نظر داشته باشید که در طول به کارگیری این محصول، باید حتماً از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید؛ چرا که پوست صورت شما در مقابل اشعه آفتاب حساس شده و نداشتن ضد آفتاب، می‌تواند عوارض نامناسبی بر روی پوست صورت شما بگذارد.

 

نکات مهم برای استفاده از سرم پیلینگ اوردینری

هر محصول آرایشی دارای نکات مختلفی برای تاثیرگذاری بیشتر است. استفاده از سرم پیلینگ اوردینری هم چنین شرایطی دارد. به همین جهت است که ما در ادامه چند نکته را خدمت شما ذکر کرده‌ایم که توجه به آنها می‌تواند اثرگذاری این محصول را بیشتر کند.

  • سعی کنید تا این سرم را صرفاً هفته یک بار یا نهایتاً دو بار استفاده کنید. به کارگیری بیشتر از آن می‌تواند موجب بروز حساسیت بر روی پوست صورت شما شود.
  • در طول استفاده از این محصول نباید از لایه بردارهای دیگر و محصولاتی حاوی رتینول، ویتامین سی و… استفاده کنید؛ چرا که احتمال افزایش حساسیت بیشتر می‌شود.
  • توصیه می‌شود تا این سرم را صرفاً در شب‌ها استفاده کنید؛ چرا که بعد از آن به آرامی جذب شده و به دلیل قرار نگرفتن در معرض نور خورشید، می‌تواند به خوبی اثرات خود را نشان دهد.
  • نباید این سرم را در محل‌های زخمی، دور چشم، دور لب و نواحی دارای التهاب استفاده کرد.
  • استفاده بیش از اندازه از این محصول یا باقی ماندن آن بیش از ۱۰ دقیقه بر روی صورت، احتمال بروز حساسیت را بیشتر می‌کند.
  • در صورتی که بعد از استفاده از این محصول شاهد حساسیت، ناراحتی، خارش یا سرخی پوست شدید، می‌توانید استفاده از آن را متوقف کرده یا به یک پزشک معتبر مراجعه کنید. البته در نظر داشته باشید که در دفعات ابتدایی، احتمال سرخ شدن پوست صورت و حالتی مانند سوزن سوزن شدن پوست طبیعی است؛ چرا که یک محصول لایه بردار می‌باشد. اما این حالات موقت بوده و باید برطرف شود.

سخن آخر

سرم پیلینگ اوردینری یا قرمز اوردینری را می‌توان یکی از بهترین و البته کارآمدترین محصولات لایه بردار در بازار دانست که می‌تواند به شیوه موثر لایه‌های مرده بر روی پوست صورت شما را حذف کند. از طرفی دیگری این محصول باعث افزایش شفافیت پوست صورت، کاهش لک، پاکسازی منافذ و… می‌شود.

اما این موارد به شرطی است که طرز استفاده از سرم پیلینگ اوردینری را به خوبی بدانید. این همان چیزی بوده که ما سعی کردیم تا در این مقاله به آن بپردازیم. با این حال اگر هنوز در این زمینه سوال یا ابهامی دارید، می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح فرمایید.