همه ما آن لحظاتی را داریم که فکر می کنیم زندگی یک فاجعه کامل است، اما همیشه دلایلی وجود دارد که چرا باید در عوض احساس خوشبختی کنید. در مواقعی که افسرده هستیم، گاهی اوقات چیزی که در زندگی داریم از دست می دهیم. با این حال، اگر فقط چشمانمان را باز کنیم، می بینیم که در نهایت بد نیست. شمردن موهبت های شما در چیزهای کوچک زندگی نهفته است، حتی اگر آن ها برای ما بسیار عادی و طبیعی به نظر می رسند. در اینجا 7 دلیل وجود دارد که چرا باید هر روز احساس خوشبختی کنید.


۱

شما خانواده و دوستانی دارید

داشتن افرادی در اطرافتان که شما را به خاطر آنچه هستید دوست دارند، یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث می شود احساس خوشبختی کنید. در طول سال‌ها، برخی از افراد ممکن است خانواده و دوستان خود را بدیهی بدانند، و اگرچه گاهی اوقات به‌طور تصادفی اتفاق می‌افتد، مهم است که متوجه باشیم واقعاً چقدر خاص هستند. خانواده و دوستانتان شما را سالهاست می شناسند. می توانید با آنها در مورد چیزهای احمقانه و همچنین مراحل مهم زندگی صحبت کنید. شما می توانید با آنها بخندید و گریه کنید و همه چیز اوکی است.

۲

شما یک خانه دارید

چه بهتر از این که بعد از یک روز کاری طولانی به خانه بیایید، کفش های پاشنه بلند را در بیاورید و روی کاناپه استراحت کنید؟ داشتن یک خانه (یا آپارتمان) برای نامیدن خانه یکی از بهترین احساسات است. فکر می‌کنم اکثر شما پس از سال‌ها اشتراک در اتاق‌ها و آپارتمان‌ها در دوران کالج، با تمایل به داشتن فضایی برای خود آشنا هستید. حریم خصوصی خانه شما و این واقعیت که سقفی بالای سر دارید قیمتی ندارد. این پناهگاه شماست، حتی اگر اجاره ای باشد، و می توانید آن را هر طور که می خواهید تزئین کنید، مهمان داشته باشید یا فقط از آرامش در خلوت لذت ببرید.

۳

شما یک شغل دارید

برخی از شما ممکن است افرادی را بشناسید که شغل خود را از دست داده اند. ممکن است دیگران خودشان شغل خود را از دست داده باشند. بنابراین اینکه بتوانید هر روز صبح برای رفتن به سر کار بیدار شوید دلیل موجهی برای احساس خوشبختی است. حتی اگر از کار خود لذت نمی برید، مهم است بدانید که می توانید صورت حساب ها و وام های دانشجویی خود را هر ماه بپردازید. و اگر چیزی برای انجام یک کار سرگرم کننده باقی بماند، حتی بهتر است. داشتن شغل به دلایل دیگری نیز یک موهبت است، زیرا یادگیری و پیشرفت خود شما را به مرحله بعدی زندگی می برد.


۴

شما سالم هستید

سلامتی شما چیزی است که شما را زنده نگه می دارد، بنابراین اگر سالم از خواب بیدار شوید، زندگی نمی تواند آنقدر بد باشد. خیلی اوقات، ما با اینکه واقعاً چقدر آسیب پذیر هستیم مواجه می شویم. ما این را در محیط خودمان می‌بینیم، وقتی مردم بیمار می‌شوند یا وقتی می‌میرند، اما همچنین در اخبار، جایی که افرادی را نشان می‌دهند که زندگی‌شان به طور غیرمنتظره‌ای از دست رفته است. همچنین این یک امتیاز است که بتوانید سلامت خود را با تغذیه سالم و مراقبت از بدن خود حفظ کنید. ما هرگز نباید از سلامت خود غافل شویم و باید سعی کنیم تا جایی که می توانیم از بیماری ها پیشگیری کنیم، صرفاً به این دلیل که تا حدی قادر به این کار هستیم.


 ۵

شما یک انتخاب دارید

افراد زیادی در این دنیا هستند که انتخابی در زندگی ندارند. آنها نه تنها در کشورهای جهان سوم، بلکه در کشور خودمان نیز هستند. داشتن یک انتخاب یک تجمل است، اما برای بسیاری از ما آنقدر عادی است که حتی متوجه آن نمی شویم. وقتی جوان هستیم از ما می پرسند که می خواهیم با زندگی خود چه کنیم؟ وقتی بزرگتر می شویم، تصمیم می گیریم کجا می خواهیم زندگی کنیم و می توانیم شریک زندگی خود را برای گذراندن زندگی خود انتخاب کنیم. به نظر من این که بتوانید انتخاب های خود را در زندگی انجام دهید چیز زیبایی است که نباید از آن غافل شد. آزادی چیز بسیار قدرتمندی است.