منصفانه است که بگوییم برای بسیاری از زنان، اعتماد به نفس چیزی است که همیشه به طور طبیعی به وجود نمی آید. برای اینکه احساس قدرت و جذابیت داشته باشیم، اغلب به چیزهایی مانند آرایش برای تقویت روانی روی می آوریم، و در حالی که دستیابی به ظاهر متفاوت می تواند واقعا سرگرم کننده باشد، نباید تنها چیزی باشد که به شما قدرت می دهد. در اینجا نحوه احساس اعتماد به نفس بدون آرایش آمده است


1

پیدا کردن برخی از پاسخ ها

اولین نقطه تماس شما باید کمی وقت صرف کنید تا بفهمید دقیقاً چه چیزی در مورد آرایش وجود دارد که باعث می شود هنگام استفاده از آن احساس اعتماد به نفس داشته باشید و وقتی آرایش نمی کنید اعتماد به نفس ندارید. اگر بتوانید چند خاطره یا دلایل محکم را مشخص کنید - شاید زمانی آکنه بدی داشتید - ممکن است بتوانید به جای اینکه همچنان نگران خود قدیمی خود باشید، گام‌هایی را در جهت تطبیق رفتار خود با خود فعلی خود بردارید.


2

یکی یکی

اگر شما فردی هستید که صورت کامل آرایش می کند، پس رفتن به بوقلمون کاملا سرد می تواند دلهره آور باشد. در عوض، هر بار یک مورد را از روتین خود حذف کنید و به تدریج ظاهری طبیعی تر داشته باشید. وقتی آن را با سرعت کمتری انجام دهید، چندان ترسناک نخواهد بود.


3

پوست خود را در آغوش بگیرید

تا جایی که می توانید زمان خود را بدون آرایش در خانه صرف کنید. برخی از معتادان به آرایش تقریباً فراموش کرده‌اند که پوست طبیعی‌شان چه شکلی است و چه حسی دارد، بنابراین به خودتان زمان بدهید تا قبل از بیرون رفتن از خانه به چهره «برهنه» خود در آینه عادت کنید. زمانی که بیرون می روید، از قبل اعتماد به نفسی پیدا کرده اید که می توانید آن را با خود ببرید.


4

عشق به خود

روی یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید و ظاهر خود را بدون دخالت شیمیایی و آرایشی دوست داشته باشید. مطمئناً گفتن این کار آسان‌تر از انجام آن است، اما ما از طریق رفتارهای مکرر یاد می‌گیریم، بنابراین بخش متفاوتی از خود را که دوست دارید هر روز برجسته کنید و برای ایجاد اعتماد به نفس بدن خود تلاش کنید.


5

نواقص را در آغوش بگیرید

مگر اینکه متوجه نشده باشید، هیچ کس در دنیا کامل نیست! آیا می‌دانید فیس‌تون چقدر به سلفی‌های اینستاگرامی کارداشیان وارد شده است؟ نقص های شما داستان زندگی شما را نشان می دهد، پس از نشان دادن لک ها، زخم ها و حتی چیزهایی مانند کک و مک که اصلاً نقص نیستند نترسید! این چیزها ما را متفاوت و جالب می کند.