احتمالاً در مورد تمام راهکارهای زیبایی مرتبط با غذا در آشپزخانه خود شنیده اید. شما می توانید با پوشاندن موهای خود با سس مایونز، روغن زیتون، آب لیمو و آووکادو مانند یک سالاد رفتار کنید. یا می توانید جو دوسر و عسل را روی تمام صورت خود بمالید تا بوی صبحانه بدهد. با این حال، آشپزخانه شما فقط مملو از غذاهای لذیذ نیست که بتوانید آنها را خرد کرده و به تمام صورت و موهای خود بمالید - بسیاری از اقلام غیر غذایی وجود دارند که می توانند به شما در روال زیبایی تان کمک کنند. در اینجا نگاهی به برخی از راهکارهای زیبایی غیرغذایی در آشپزخانه شما خواهیم داشت.


1

کاغذهای لکه دار فیلتر قهوه

گاهی اوقات استفاده از پودر اضافی روی لکه های براق می تواند چهره شما را واقعاً شیرین جلوه دهد. به همین دلیل است که کاغذهای لکه دار یک راه حل زیبایی عالی هستند – بدون اینکه آرایش شما را خراب کنند، روغن را جذب می کنند. با این حال، آن ورقه های کوچک و سست کاغذ می تواند یک پنی قیمت داشته باشد. بنابراین به جای اینکه برای یک بسته کوچک کاغذ لکه دار پول زیادی خرج کنید، سعی کنید چند فیلتر قهوه را به ورقه های کوچک تقسیم کنید. سپس می توانید آنها را داخل یک کیف پول سکه یا ظرف کوچک دیگری قرار دهید. این یکی از بهترین راه حل های زیبایی در آشپزخانه شما است، زیرا این کار را مضاعف انجام می دهد - از ملحفه ها می توان برای پاک کردن لنز عینک یا عینک آفتابی نیز استفاده کرد.


2

خط چشم مایع خلال دندان

اگر خط چشم مایع شما تمام شده است، می توانید ظاهر جسورانه ای را که به شما می دهد با خلال دندان و ریمل تکرار کنید. احتمالاً شما هم مثل من از آن توده ریمل مزاحم و مزاحم متنفر هستید که همیشه به نوک عصا ختم می‌شود، بنابراین از شنیدن اینکه واقعاً کاربرد دارد خوشحال خواهید شد. فقط گرز را از ریمل بیرون بیاورید و خلال دندان را در مقداری از ریمل فرو کنید. سپس می توانید از خلال دندان و ریمل به همان روشی که از خط چشم مایع خود استفاده می کنید استفاده کنید. فقط مراقب باشید که نوک خلال دندان واقعاً نوک تیز است.


4

لایه بردار لب حوله ای

من یک مشکل اساسی با پوسته پوسته شدن لب داشتم. همه انواع مومیایی کردن ها و براق کننده های غلیظ حاوی ویتامین E را امتحان کردم، اما هیچ کمکی به نظر نمی رسید. در واقع، اوضاع به قدری بد شد که من از زدن رژ لب ترسیدم (غمگین، درست است؟). اما بعد از یک محافظ لب واقعی یاد گرفتم که بسیار ساده است: من فقط لب هایم را با یک حوله کاغذی مرطوب برای حدود ده ثانیه قبل از زدن رژ لبم می مالم. تفاوت آن به سادگی شگفت انگیز است.


5

اسکراب صورت جوش شیرین

جوش شیرین قطعا یکی از بهترین محصولات زیبایی است که در آشپزخانه خود پیدا خواهید کرد. این یک افزوده حیرت‌انگیز به این لیست از محصولات غیرخوراکی است زیرا می‌توان از آن در آشپزی استفاده کرد، اما بیشتر مردم کاربردهای دیگری از آن پیدا کرده‌اند، مانند حفظ بوی تازه یخچال خود. احتمالاً شما هم شنیده اید که می توانید دندان های خود را با آن مسواک بزنید، اما آیا می دانستید که یک اسکراب لایه بردار شگفت انگیز (و ارزان) صورت نیز می سازد؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که سه قسمت جوش شیرین را با یک قسمت آب مخلوط کنید و از این خمیر برای حدود دو دقیقه به آرامی صورت خود را بشویید. فقط یک یا دو بار در هفته این کار را انجام دهید. اگر ترکیب آب و جوش شیرین بیش از حد سخت به نظر می رسد، سعی کنید به جای آن جوش شیرین را با روغن ترکیب کنید (من دوست دارم از روغن هسته انگور استفاده کنم).