برای جلوگیری از خشکی پوست از پاک کننده های بدون صابون استفاده کنید

هنگامی که هوا سرد است و کوره رطوبت مورد نیاز پوست را از دست می دهد، صابون های معطر دستوری برای فاجعه هستند. برای کمک به حفظ پوست صورت و بدن خود را به یک پاک کننده بدون صابون تغییر دهید. این محصولات پوست شما را تمیز می کنند، اما تمام رطوبتی را که برای داشتن پوستی صاف و سالم نیاز دارید، از بین نمی برند


                              1

لایه برداری کامل بدن را به طور منظم انجام دهید

لایه برداری پوست به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست و سایر آلودگی هایی که روی بدن شما جمع می شود کمک می کند. هنگامی که این کار را انجام می دهید، پوست خود را تازه می کنید و به جای پوست خشک و کدر که اغلب باعث افتادگی می شود، پوستی جوان تر و تمیزتر می گذارید. یک لایه برداری خوب برای کل بدن در ابتدای پاییز ایده خوبی است، اما اگر همه چیز دوباره بد به نظر می رسد، هر زمان که نیاز داشتید یک لایه برداری دیگر انجام دهید.

                              2

شروع به استفاده از کرم ها به جای لوسیون کنید

این دو محصول اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما تفاوت هایی وجود دارد. کرم ها در ایجاد سدی روی پوست شما بهتر عمل می کنند تا بتواند با هوای سرد و خشک مبارزه کند و کل بدن شما را هیدراته و سالم نگه دارد. لوسیون های خود را تا بهار و تابستان کنار بگذارید و کابینت دارو، کیف پول و پیشخوان حمام خود را با کرم های غلیظی که پوست پاییزی شما را به همان اندازه که می خواهید زیبا می کند، تهیه کنید.

                           3

مطمئن شوید که لب های شما نیز محافظت می شود

لب های شما با پوست بسیار نازکی پوشیده شده است و سرما و باد که اغلب در تابستان ایجاد می شود می تواند آنها را خشک، پوسته پوسته و ترک کند. اطمینان حاصل کنید که لب های خود را به طور منظم لایه برداری می کنید و اغلب در طول روز از بالم لب استفاده می کنید. دلیلی وجود ندارد که چرا لب های شما مجبور به پرداخت بهای آن فقط به دلیل سقوط است.

                            4  

کرم دست را هر کجا که می روید حمل کنید

دستان شما احتمالاً یکی از نواحی روی بدن شما هستند که در هنگام رسیدن به پاییز بیشترین آسیب را می بینند. احتمالاً برای جلوگیری از بیماری دست‌هایتان را بیشتر می‌شوید و هوای سرد و خشک اغلب دست‌هایتان را می‌شوید، مخصوصاً در روزهایی که دستکش‌هایتان را فراموش می‌کنید. یک کرم دست خوب همراه خود داشته باشید و می توانید هر زمان که نیاز دارید آبرسانی و مرطوب کنید. کرم را پس از شستن دست ها و هر زمان که احساس کردید پوست سفت و خشک شد، کرم را بمالید.

                              5

در مقابل دوش گرفتن واقعاً داغ مقاومت کنید

هنگامی که دما پایین می آید، گرفتن دوش آب گرم برای گرم کردن در پایان روز یا هنگام بیدار شدن صبح می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد. آبی که خیلی داغ است، رطوبت را از پوست شما می مکد و آن را خشک و پوسته پوسته می کند. دوش آب گرم بگیرید، اما نه خیلی گرم.